Nagrađena upornost PRVENSTVO VOJVODINE U FUTSALU ZA DEVOJČICE (4+1)
Postavio Admin: 12. 03. 2018.

U nedelju 11. marta 2018. godine odigran je završni turnir zimskog Prvenstva Vojvodine u futsalu (4+1) za devojčice (2003. godište i mlađe). Domaćin je bila ŽFK "Vojvodina", a mesto odigravanja sportska hala "Slana bara" u Novom Sadu.

N

a programu su bile tri utakmice za plasman kao i tri revijalne utakmice. U borbi za plasman prvo mesto je pripalo Vojvodini, drugo je zauzeo Zemun, a mlade "golubice" su kao i prošle godine uspešno zadržale treće mesto.

Finale pre finala
Utakmicu za treće mesto igrali su ŽFK "Spartak" i novosadska ekipa ŽFK "Bistrica 021". Po kvalitetu i dinamičnosti ova utakmica se može smatrati finalom pre finala zahvaljujući borbenoj, mladoj, ali veoma talentovanoj ekipi "Bistrice 021".
Od prvog minuta mlade "golubice" su uspele da nametnu svoj stil igre sa visokim presingom, ali je prvo poluvreme i pored mnogobrojnih šansi završeno bez golova.
Drugo poluvreme se nastavlja u žestokom ritmu. Ređaju se lepe akcije, šutevi na gol i dobre odbrane golmanki. Ipak, Anđela Marković i Sara Stopić su bile na visini zadatka i "golubice" stiču prednost od 2:0. Navijači na tribinama ne priznaju poraz. Euforično navijaju za domaću ekipu i ta pozitivna energija se sa tribina prenosi na teren. Fudbalerke "Bistrice 021" ohrabrene podrškom smanjuju rezultat na 2:1. Ali izvanredna atmosfera prija i "golubicama". Vanja Petrović uspeva da povisi rezultat na 3:1, da bi "Bistrica 021" tri minuta pre završetka ovog izvanrednog meča ublažila poraz na 3:2.

Za ŽFK "Spartak" su nastupile: Mila Kozlica, Sara Stopić, Anđela Marković, Georgina Pataki, Vanja Petrović, Martina Kujundžić, Maja Molnar, Anđela Maljan, Tamara Ivković Ivandekić, Jovana Gabrić, Talia Šami i Dušica Lekić. Treneri: Renato Pirša i Boris Štetak.

U finalnoj utakmici domaćin ŽFK "Vojvodina" zasluženo je pobedila ekipu ŽFK "Zemun" rezultatom 1:0. Treba istaći da su mlade fudbalerke "Spartaka" bile jedina ekipa koja je uspela da nanese poraz pobednicama turnira i to u utakmici 7. kola rezultatom 2:0. ⇒ Opširnije

Naglasio bih da je ovo takmičenje podignuto na veoma visok nivo i da je FSV sjajno organizovao turnir, konkretno gospodin Nikola Tomičić, koji je bio u stalnoj koordinaciji sa svim klubovima. Šteta što nisu učestvovali svi klubovi koji igraju Razvojnu ligu. Mislim da bi devojčicama u daljem razvoju mnogo koristila pozitivna iskustva sa ovog turnira. Što se tiče naše ekipe ja sam u celini zadovoljan. Igra je bila u stalnom usponu i pored nekoliko padova zbog loše sreće ili nedostatka koncentracije. Generalno rezultat nam nije ni bio u prvom planu, već ravnomerni razvoj devojčica, fizički, tehnički i taktički, kao i stvaranje timskog duha i podizanje kvaliteta igre. Smatram da su to osnovni preduslovi i da se samo tako može formirati zdrava ličnost i stvoriti igračica koja će jednog dana nositi šampionski plavo-beli dres "Spartaka", a možda i dres reprezentacije Srbije. - rekao je Renato Pirša, trener mladih "golubica".

U prilog tvrdnji da se posvećenost i upornost isplate, govori činjenica da su dve devojčice iz naše škole fudbala, Emina Pervanović i Zorana Abraham, pozvane u kadetsku reprezetaciju FSS na razvojni turnir UEFA. Turnir se igra u Kuću fudbala u Staroj Pazovi. Osim Srbije učestuju kadetkinje iz Norveške, Češke i Slovenije.