ŠESTA UZASTOPNA DUPLA KRUNA FINALNA UTAKMICA KUP SRBIJE ZA ŽENE
Postavio Admin: 04 06. 2017.

Spartak – Mašinac 2:1 (1:0)

Stara Pazova – SC. Gledalaca: oko 200. Sudija: Višnjić (Kragujevac) 7. Strelci: Matić u 8, Slović u 55. za Spartak, a Milica Stanković u 63. minutu za Mašinac. Žuti kartoni: Radojičić (Spartak), Vasiljković, Stevanović (Mašinac)
SPARTAK: Kostić 7,5, Krstanoska 7,5, Vajda 7,5, Slović 7,5, Frajtović 7,5, Našimento 7,5, Radojičić 7,5, Filipović 8, Mekuko 7,5, Pavlović 7,5, Matić 8 (Marenić).
MAŠINAC: Jović 7,5, Stevanović 7, Smiljković 7, Vučković 7 (Trnavac), Milivojević 7, Stanković 8, Mišeljić 7,5, Mima Stanković 7,5 (Brusin), Lazarević 7, Vasiljković 7, Kožović 7.
Igračica utakmice: Violeta Slović

FINALE KUPA SRBIJE ZA ŽENE

Spartak je već u 10. minutu poveo pogotkom Tijene Matić. Nakon primljenog gola Nišlijke su se razigrale, ali nisu predstavljale veliku opasnost za Subotičanke. U 24. minutu idealna prilika da Spartak duplira prednost. Slobodan udarac sa šesnaest metara. Radojičićeva je šutirala, Jovićeva odlično intervenisala. Na drugoj strani pokušala je Mima Stanković iz daljine da poravna rezultat, za Kostićevu je to bio lak plen i mreža je ostala mirna. Nizale su Subotičanke šanse, ali je na golu Mašinca raspoložena Maja Jović odolela svim pokušajima Golubica.

Nastavak meča doneo je mnogo uzbuđenja. Spartak je povećao prednost pogotkom Violete Slović. Nije dugo trebalo igračicama Mašinca. Prvu priliku su iskoristile i smanjile vođstvo Subotičanki na 2:1. Milica Stanković nakon greške odbrane Subotičanki, uputila je silovit šut i zatresla mrežu protivnika. Vodila se velika borba na terenu. Pokušavale su obe ekipe da što pre postignu novi pogodak, ali nisu našle pravo rešenje. Neizvesnost do samog kraja, ali ipak pobeda Spartaka i osvojen još jedan pehar.

Po okončanju meča usledila je dodela medalja i pehara. Medalje i pehar Mašincu uručio je Vlada Krstivojević predsednik komisije za ženski fudbal u FS. Pobedniku Kupa pehar i medalje uručio je Nikoslav Bjegović koordinator za ženski fudbal ispred FS Srbije.

Dupla kruna, jedan pehar
Spartak je osvojio duplu krunu ove sezone, ali je najboljima uručen samo jedan pehar. Subotičanke su dobile pehar pobednika Kupa, ali im šampionski još uvek nije uručen.