21 Ana Marcos
  • Jose Luis Sanchez Vera

Atlético Madrid - ŽFK Spartak 1 : 1 (0:0)

Odlična igra "golubica". Spartak završio učešće u LŠ. Falilo malo sreće za senzaciju. Španski mediji pišu: Atletiko Madrid se provukao. Spartak osvetlao obraz.

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Madrid, stadion Centro Deportivo Wanda Alcalá. DATUM: 26.09.2019. od 19:00 časova. SUDIJA: Lorraine Clark (SCO). ASISTENTI: Kylie Mcmullen, Vikki Michelle Allan i Kathleen Marie Alexander (svi SCO). VREME: vedro, toplo, 28°C.

Remi nije bio dovoljan za dalji prolazak

U

analima Atlético Madrida utakmica sa Spartakom će ostati zabeležena kao prva koja je odigrana na novosagrađenom stadionu na kojem će Atlético Madrid ubuduće igrati svoje utakmice.

U prvom poluvremenu, koje je završeno bez golova, donimirale su fudbalerke Atlético Madrida, ali i pored dominacije nisu uspele postići pogodak zbog odlične Spartakove odbrane.
U drugom poluvremenu Subotičanke igraju mnogo ofanzivnije. U 52. minuti Olga Garcia igra rukom, a Lorraine Clark ne podleže pritisku i dosuđuje najstrožu kaznu. Golmanka Sari van Veenendaal zaustavlja udarac sa bele tačke. Samo 4 minuta kasnije novi napad Spartaka, Tijana Filipović majstorski ubacuje loptu do Adamekove koja loptu iz neposredne blizine šalje u mrežu. Spartak vodi sa 1:0. Trener Atletika odmah vrši trostruku zamenu. U 83. minuti Allyssa Strom postiže izjednačujući pogodak.

Sa ukupnim skorom od 4:3 Atlético Madrid se kvalifikovao za sledeći krug Lige šampiona, a Spartaku ostaje žal za propuštenom prilikom da lestvicu najvećeg uspeha na međunarodnoj sceni pomeri naviše. Bez obzira što su ispale iz daljeg takmičenja, srpske šampionke su pobrale simpatije domaće publike, osvetlale obraz Subotice i Srbije i pokazale zašto su zasluženo dugogodišnje prvakinje naše zemlje.