18 Stupar
    21 Frajtović

Milica Kostić

ŽFK Spartak - Atlético Madrid 2 : 3 (1:1)

Atletiko Madrid je opravdao ulogu favorita. Spartakove "plave golubice" jesu izgubile utakmicu, ali nisu poražene. Milica Kostić branila fenomenalno. Ludmila da Silva opasna i neumoljiva.

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, Gradski stadion. DATUM: 12. 09. 2019. od 20:00 h. SUDIJA: Cheryl Foster (WAL). ASISTENTI: Laura Griffiths (WAL), Ceri Louise Williams (WAL) i Tanja Subotič (SVN). VREME: Vedro, 19°C.

N

a centralnoj tribini Gradskog stadiona u Subotici okupio se oko 2,5 hiljade gledalaca i pored činjenice da je Arena Sport imala direktan TV prenos. Prelepa i neobična slika za prilike u Srbiji kada je u pitanju ženski fudbal.

Naše devojke su igrale izvanredno, hrabro i borbeno, ali nisu mogle više postići protiv moćnih rivalki. Odolevale su punih 20. minuta. Mala greška naše odbrane bila je dovoljna da Angela Sosa uposli Ludmilu da Silva, a ova loptu sprovede u mrežu.
U nadoknadi prvog poluvremena "golubice" napadaju, Leicy Santos pravi prekršaj u šesnaestercu, dobija žuti karton, a sudija Cheryl Foster pokazuje na belu tačku. Siguran egzekutor je kapitenka Violeta Slović.

U drugom poluvremenu ista slika kao u prvom. Fudbalerke Atletika nastavljaju da nesmanjenom žestinom atakuju na gol Milice Kostić. U 52. minuti im se posrećilo. Carmen Menayo asistira, a Da Silva se po drugi put upisuje u listu strelaca.
Ali "golubice" ne žele da istaknu belu zastavu. Osim što su prinuđene da se brane "golubice" neumorno pokušavaju da ugroze gol uglavnom besposlene Sari van Veenendaal. U 71. minuti Kayla Adamek nije bila srećne ruke. Pogodila je prečku.
A onda je u 79. minuti sreća poslužila Tijanu Matić. Nakon briljantne asistencije od strane Tijane Filipović Tijana Matić postiže gol. Izjednačenje 2:2. Publika je u transu. Hoće pobedu. A nerešeni rezultat protiv Atletiko Madrida je takođe velik kao pobeda.

Kako je vreme odmicalo fudbalerke Atletika sve snage preusmeravaju u napad. Bila je to prelepa demonstracija totalnog fudbala, izvanredne tehnike i uigranosti Madriđanki. U 84. minuti Laia Aleixandri pogađa prečku, a na semaforu i dalje piše 2:2.
U poslednjoj minuti, na korak od senzacije, sreća je okrenula leđa "golubicama". Pobedonosni gol postiže Virginia Torrecilla oštrim šutom po zemlji sa oko 15 metara.