13 Milana Golubović
    16 Krstina Tanasković
    18 Živana Stupar 57'
ŽFK Spartak - ŠK Slovan 7 : 0 (2:0)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Stadion Pasienky, Bratislava, Slovačka. DATUM: 10. 08. 2019. od 17:30 časova. SUDIJA: Vera Opeykina (RUS). ASISTENTI: Sabina Valieva (RUS), Natalie Aspinall (ENG) i Abigail Marriott (ENG). VREME: sunčano, toplo 32°C.

Živana Stupar golom krunisala svoj debitantski nastup u Ligi šampiona. Dresovi zlatne boje ponovo doneli Spartaku zlatan rezultat. Spartak vodi na tabeli, ali odluku o pobedniku doneće posledna utakmica protiv Ferencvaroša.

O

d prvog minuta Spartak napada i seli se na polovinu Slovanovog terena, ali ti napadi nisu dovoljno ubedljivi i Slovan sa protokom vremena sve hrabrije kreće u kontranapade. To im se ubrzo osvetilo.
U 20. minuti Tijana Matić je u situaciji da postigne gol, ali izvanredna Dominica Rezeková krajnjim naporom loptu odbija u korner. Sara Pavlović izvodi korner, a iskusna kapitenka Spartaka i državne reprezentacije, Violeta Slović, loptu rutinski šalje u mrežu za 1:0.
U 37. minuti Akciju započinju Molly Fiedler i Kayla Adamek, stvara se gužva pred Slovanovim golom, a najspretnija je Tijana Matić i odbijenu loptu šalje u mrežu.

U drugom poluvremenu, u 53. minuti, nakon izvanredne asistencije od strane Kayla Adamek, Tijana Matić samo preusmerava putanju lopte u nebranjenu mrežu.
Četvrti gol postiže izvanredna Tijana Filipović, a asistirala je ponovo Kayla Adamek. Nakon nekoliko odličnih asistencija Kayla Adamek se u 59. minuti upisuje u listu strelaca, asistira Tijana Matić. U 78. minuti Mariah Williams se probila po desnoj strani, upućuje odličnu loptu prema Alini Baka, ali delić sekunda pre Aline na loptu uklizava Simona Bačová i loptu šalje u sopstvenu mrežu. U 85. minuti Alina Baka utrčava u Slovanov kazneni prostor, ali biva oborena. Najstrožu kaznu za 7:0 realizuje Živana Stupar.