16 Tcheury 81'
    19 Kričak
ŽFK Spartak - FC Bayern 0 : 7 (0:3)

Milica Kostić na velikom iskušenju / FOTO: Subotica.com

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, stadion FK Bačka 1901. DATUM: 12.09.2018. od 16:30 h. SUDIJA: Tess Olofsson (SWE). ASISTENTI: Josefin Aronsson (SWE), Emelie Elfstrand (SWE) i Lovisa Johansson (SWE). VREME: Sunčano i toplo, 29°C

SUOČAVANJE SA ISTINOM

R

etko se Spartaku pruža prilika da odigra jake utakmice i da odmeri snage sa najboljim timovima Evrope. Utakmica sa Bajernom je bila dobra prilika da se "golubice" ogledaju i uporede sa elitom evropskog ženskog fudbala.

Namera stručnog štaba nije bila da se po svaku cenu čuva sopstvena mreža, već da se pokuša nadigravati i nametnuti sopstveni stil igre. Uz malo sportske sreće očekivanja su bila da se napravi dobar ili makar povoljan rezultat za predstojeći revanš u Minhenu.

Desetak minuta kasnije bilo je očigledno da će svoju igru Spartak igrati taman toliko koliko mu fudbalerke Bajerna dozvole. A nisu dozvoljavale gotovo ništa. Razlika u kvalitetu i zalaganju bila je na strani Nemica. Brzo su razmenjivale pasove, brzo menjale pravac i stranu, bile agresivnije i neuporedivo više i brže trčale.

Sa druge strane "golubice" nenavikle na stalnu presiju i uz sporost i nepreciznost pasova, napravile su previše grešaka koje Nemice nisu opraštale. Većina golova postignuta je iz prekida i zbog greški domaće ekipe.

Nemice su opravdale ulogu favorita i zasluženo pobedile, ali se ni "golubice" nisu obrukale. Borile su se do poslednjeg minuta, a nekoliko izglednih šansi nisu uspele da iskoriste. Nedostatak jake konkurencije i premalo jakih utakmica u domaćem prvenstvu su veliki hendikep za prodor srpskog fudbala u Evropu.

Današnja utakmica bi za stručni štab i upravu kluba trebala biti lekcija iz koje se mora izvući pouka. Bio je ovo dobar trenutak za suočavanje sa istinom. A istina je da u ovom trenutku nikakva pojačanja sa strane nisu i ne mogu biti prevaga za Ligu šampiona. Mora postojati jaka okosnica koju čine domaće igračice. Spartak će izgleda morati da sačeka još par godina dok ne stasa mlađi naraštaj iz škole fudbala.

Revanš se igra u Minhenu 26. septembra od 19:00 časova.