• 18 Karakoleva
  • 21 Mihaylova
  • Stanislava Tsekova
NSA Sofia - ŽFK Spartak 0 : 2 (0:1)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Cardiff-Barry (Vels). STADION: Jenner Park. DATUM: 28. 08. 2016. od 15:00 h. SUDIJA: Zuzana Kováčová (SVK). ASISTENTI: Ivana Lesková (SVK), Laura Griffiths (WAL) & Cheryl Foster (WAL). VREME: promenljivo oblačno, teren vlažan, temperatura 21°C.

U

današnjoj utakmici protiv šampionki Bugarske pobeda Golubicama jeste bila važna, ali je za prolazak u top 32 presudna bila utakmica drugog para, Breidablik-Cardiff. Breidablik je već u 14. minuti vodio sa 2:0 i imao je gol prednosti koji ga vodi u top 32. U 26. minuti, kod rezultata 4:0 za Islanđanke, i najvećim optimistima je bilo jasno da su Golubice "završile gađanje" u tekućoj sezoni Lige šampiona.

Spartak je protiv šampionki Bugarske poveo pogotkom Violete Slović nakon kornera koji je izvela Tijana Filipović u 33. minuti. I pored ubedljive terenske dominacije i velikog broja šansi, koje su imale fudbalerke Spartaka, mreža Nikolete Kaniaka, golmanke NSA Sofia, mirovala je sve do 75. minute dok je Alex Quincey nije prodrma za 2:0.