14 Jakovska
    16 Mostarac
    19 Valdir 36' 39' 58'
ŽFK Spartak - Cardiff Met 3 : 2 (1:2)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Cardiff (Vels). STADION: Cyncoed Stadium. DATUM: 25. 08. 2016. od 19:00 h. SUDIJA: Ivana Martinčić (CRO). Asistenti: Gordana Fiškuš (CRO) i Ivana Lesková (SVK) & Zuzana Kováčová (SVK). VREME: Kiša, oblačno i prohladno, 13°C.

N

akon drugog takmičarskog dana i dalje se ne može sa sigurnošću tvrditi koja će ekipa biti pobednik grupe i putnik u nokaut fazu. Danas su Islanđanke sa ubedljivih 5:0 savladale NSA Sofia i trenutno su na čelu takmičarske grupe sa 4 boda. Spartak je sa istim brojem bodova na drugom mestu (uz lošiju gol razliku). Kardif je na trećem mestu sa 3 boda dok je NSA Sofija sa dva poraza bez bodova.

Od prvog minuta Spartak se razigrao, stvorio nekoliko prilika, ali lopta nije htela u gol. Ni domaći tim se nije puvlačio pred razigranim šampionom Srbije, šanse su se nizale, međutim ništa konkretno. Mogle su Subotičanke do vođstva u 18. minutu. Marenić je izvela korner, Čeng Šu poslala loptu pored gola. Usledila je kazna za propušteno,

Kardif je poveo pogotkom Ejdž. Nije to poljuljalo samopouzdanje Spartaka koji je u 44. minutu poravnao rezultat. Marenić je dobro asistirala, a Kuincej plasirala loptu u mrežu protivnika. Ipak u sudijskoj nadoknadi vremena domaći tim je drugim golom Ejdž poveo sa 2:1.

Drugo poluvreme pripalo je našim šampionkama. Razigrale su se Subotičanke i u 50. minutu ponovo izjednačile pogotkom iskusne Čeng Šu. Pokušavale su Velšanke da dođu do trećeg pogotka, ali odbrana Spartaka nije se dala iznenaditi. U 74. minutu Tijana Filipović uspela je da zatrese mrežu Kardifa, preokrene rezultat i Spartaku donese pobedu u drugoj kvalifikacionoj utakmici.

Golubice su pune optimizma

O

dmah posle utakmice trener Boris Arsić je izjavio:
Večeras smo imali vrlo tešku i neizvesnu utakmicu u kojoj je ekipa Kardifa pokazala odličan kvalitet koji uveliko prevazilazi uobičajene kvalitete ekipa koje dolaze iz 4 šešira. Drago mi je što je moja ekipa pokazala pobednički karakter, jer smo uspeli da se vratimo u igru i negativan rezultat preokrenemo u našu korist. Prethodna utakmica je ostavila traga na fudbalerke Spartaka jer su se fizički mnogo istrošile u utakmici sa Breidablikom. Danas su nam zbog toga falili svežina i koncentracija. Zadovoljan sam ostvarenom pobedom. Šteta što nismo uspeli sa ostvarimo povoljniju gol razliku koja bi nam pomogla u daljim kalkulacijama. Važno je da imamo šanse za prolazak u top 32. Nadam se da ekipa Bredablika neće protiv Kardifa ostvariti pobedu sa dva ili više golova razlike jer je takav rezultat za nas nepovoljan. Takmičimo se u izuzetno jakoj grupi i moramo biti zadovoljni trenutnim stanjem.

Sportski direktor Bojan Arsić je rekao da nakon današnje Spartakove pobede postoje realne šanse za prolazak u nokaut fazu. Atmosfera u redovima srpskih šampionki je odlična i da vlada optimizam.