• 16 Dunja Mostarac
  • 17 Tijana Matić 74'
  • 19 Valdir Cristina Lopes 89'
ŽFK Spartak - Breidablik 1 : 1 (0:0)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Cardiff (Vels). STADION: Cyncoed Stadium. DATUM: 23. 08. 2016. od 19:00 h. SUDIJA: Zuzana Kováčová (SVK). ASISTENTI: Ivana Lesková (SVK), Laura Griffiths (WAL) & Cheryl Foster (WAL) VREMENSKI USLOVI: sunčano, temperatura 21°C, prijatno za igru.

Sreća prati hrabre

P

rvo poluvreme je proteklo u dominaciji Islanđanki, a tako je nastavljeno i u drugom poluvremenu. Neizvesno je bilo jedino kada će Breidablik svoju nadmoć krunisati pogotkom, a na njega se nije dugo čekalo. U 69. minutu igračica sa brojem 10, Berglind Thorvaldsdóttir, postiže vodeći gol. Fudbalerke Breidablika mudro čuvaju stečenu prednost i čekaju završetak utakmice i prvu pobedu. Ali u sudijskoj nadoknadi Sara Pavlović izvodi korner, a korpulentna Alex Quincey je najviša u skoku i nabačenu loptu sprovodi u mrežu. Ovim izjednačujućim pogotkom Spartak je uspeo da odškrine prva vrata za ulazak u top 32.

Sa lica mesta Bojan Arsić izveštava:

"Spartak je svoju prvu kvalifikacionu utakmicu za Ligu šampiona u Velsu odigrao je nerešeno 1:1 sa ekipom Breidablika, šampionkama Islanda. Neizvestan meč do samog kraja u kome su oba tima imale svoje prilike. Iako su Islanđanke povele, Golubice su uspele da poravnaju rezultat i osvoje prvi dragoceni bod u kvalifikacionoj grupi.
Prve su zapretile Subotičanke, ali je golmanka Breidablika dobro intervenisala nakon šuta Marenićeve. Islanđanke su potom krenule u napad. Stvorile su nekoliko šansi, ali su bile neprecizne. U 25. minutu Fridriksdotir je imala idealnu priliku, međutim Kostićeva se nije dala iznenaditi. Nešto kasnije ponovo se Fridriksdotir našla u izglednoj prilici, ali je Kostićeva bila na mestu.
Fudbalerke Spartaka se nisu predavale. Stvarale su šanse, ali je realizacija izostala. Odlična odbrana Subotičanki nije dozvolila protivniku da ih iznenadi u prvih 45. minuta.
U nastavku se vodila velika borba. Prilike su se nizale na obe strane. Islanđanke su uspele da zatresu mrežu Spartaka u 69. minuti i stignu do vođstva. Nakon asistencije Gundmundsdotir, Thorvaldsdotir je postigla vodeći pogodak. To nije poremetilo Plave golubice. Nastavile su dobru igru. Kostićeva je bila nesavladiva na golu, a u 90. minuti tim Borisa Arsića je izjednačio je rezultat. Pavlovićeva je izvela korner, s Quincey je iskoristila priliku i loptu poslala u gol protivnika za izjednačujućih 1:1."

• Berglind Thorvaldsdóttir u 69. minuti
  • Alex Quincey u 90+2 minuti
NAJISTAKNUTIJA IGRAČICA:
  • Alexandra Quincey

U prvom susretu 3. grupe domaća ekipa Cardiff Met Ladies FC sa ubedljivih 4:0 porazila je bugarske šampionke, FC NSA Sofia. Sledeću utakmicu Golubice igraju u četvrtak, 25. avgusta od 19:00 časova, upravo protiv domaćina Kardifa (Cardiff Met Ladies FC).