10. коло - сезона 2022/23 СУПЕР ЛИГА СРБИЈЕ ЗА ЖЕНЕ

Спартак, стартна постава, ГОРЊИ РЕД: Јованић, Маљковић, Јовић, Ђокић, Праштало и Патаки. ДОЛЕ: Увалин, Гајић, Јошић, Рајић и Марковић.

7 Анђела Крстић
    8 Мина Чавић

П

ораз младих Голубица од знатно искусније београдске екипе није био неочекиван. Први гол је постигла Филипинка Квинли Миријел Кезада у 14. минути игре, али се Суботичанке нису предавале, па су како-тако успеле да очувају тренутни резултат до завршетка првог полувремена.

У наставку игре осим што су падале у физичкој спреми Голубице су уз непотребне дриблинге и предугу обраду по правилу губиле лопту. У 54. минути Софија Сремчевић је повисила резултат на 2:0, а 12 минута касније у листу стрелаца се дописла и Анђела Крстић. Наду да могу постићи макар почасни погодак дефинитивно је угасила Квинли Миријел Кезада која у 69. минути постиже свој други погодак за коначних 4:0.

Следеће коло Спартак ДОО игра на домаћем терену против земунске Слоге.

Спартак ДОО на табели води "мртву трку" са Звездом Б-2018 за позицију фењераша. У првом међусобном сусрету екипе су одиграле нерешено, а одговор на питање која је екипа боља сазнаћемо након директног сусрета који ће се одиграти на пролеће у оквиру 13. кола.

ИЗВОД ИЗ ЗВАНИЧНОГ ЗАПИСНИКА:

МЕСТО: Београд, помоћни стадион - југ вештачка трава. ДАТУМ: 26.11.2022. од 15:30 часова. СУДИЈА: Јелена Цојкић. ПОМОЋНЕ СУДИЈЕ: Андреа Маринковић и Мина Павловић. ДЕЛЕГАТ: Снежана Радојевић. ПОСМАТРАЧ: Јелена Морача. ВРЕМЕ: Облачно, 7°C