• Тренер:

Перица Курћубић

Спартак ДОО - ТСЦ 3 : 3 (0:2)

Стартна постава ТСЦ / Фото: ЖФК Спартак

Одлична игра, освојен бод и нешто боља гол разлика помогли су да се Спартак ДОО одлепи од дна табеле, а улогу фењераша уступи екипи Машинца са којом се састаје у наредном колу.

Младе Голубице играју све боље

К

омшијски дерби започео је жестоко и без уводног опипавања снага. Већ у 8. минути, на прохладних 11°C, уследио је хладан туш за домаћу екипу. ТСЦ је стекао гол предности, а голу је претходила брза комбинација Белован-Трбојевић, па је лопта стигла до Милице Андрић, која мудро лобује Николету "Нину" Праштало пошто јој је ова истрчала у сусрет.
Није се дуго чекало на други погодак. Ивана Трбојевић је у 24. минути искористила грешку Голубица, прихватила лопту и топовски је закуцала у мрежу.

Осим предности ТСЦ-а од два гола, прво полувреме је, чини се, ипак протекло у већем броју напада и већем поседу лопте у корист Голубица. Суботичанке су имале иницијативу, али је ТСЦ био екипа која је давала голове.

У другом полувремену домаћим играчицама се указао трачак наде у повољан резултат. Моња Јошић је поентирала у 54. минути и смањила резултат на 1:2. Да са гошћама нема шале показао је 58. минут када ТСЦ повећава предност на 1:3. Ивана Трбојевић је извела корнер са леве стране и лопту као на тацни послужила до Жељке Белован која је из непосредне близине, унутрашњом страном стопала, лопту послала под пречку. На сличан начин је резултат смањен на 2:3, у 70. минути. Марија Рајић са око 30 метара извела слободан ударац, лопту послужила право у ноге Милици Маљковић која унутрашњом страном стопала лопту убацује у мрежу.
Последњих двадесет минута младе Голубице су преузеле све конце игре у своје руке и гостујућу екипу сабиле на њихову половину терена. Погодиле су Голубице два пута пречку. У том периоду врлодобра Анђела Вешић је била на великим искушењима. Офанзива Голубица се на крају исплатила. Анђела Марковић је у 85. минути успела да поравна резултат на 3:3. Асистирала је Моња Јошић примивши лопту на груди и одмах је на кратко проследила устрану. На лопту је у пуном трку натрчала Марковићева и прецизним шутом послала у мрежу.

У наредном 9. колу Спартак ДОО ће угостити екипу Машинца.

Капитенка Голубица, Георгина Патаки је за ЈуЕко телевизију изјавила:
"ТСЦ је имао предност, али нас то није спречило да нападамо и постигнемо два гола што нас је у моралном смислу подигло и дало нам ветар у леђа. Нажалост, нисмо успели да дамо још један гол за победу. Жао ми је што нисмо победиле. Задовољна сам освојеним бодом јер нам много значи, па и поделом бодова иако мислим да смо заслужиле победу."

Моња Јошић је, такође за РТВ ЈуЕко изјавила: "Морам рећи да сам поносна на данашњу нашу игру. Показали смо жељу, борбеност, бољу игру и колико вредимо. Мислим да данас нисмо имали среће што се тиче голова. Пар несигурности у задњој линији довело је њих до њихова три гола. Ми смо се издигли, постигли смо два гола, али нам је недостајао још један гол да остваримо победу и три бода."

Домаћа екипа у целини је играла компактно, па је тешко издвојити једну играчицу и прогласити је за најбољу. Запажену и корисну игру у домаћој екипи приказале су: Георгина Патаки, Анђела Марковић, Моња Јошић, Милица Маљковић и Александра Гајић. Својом улогом у организацији игре и личним пожртовањем истакла се Марија Рајић.

НАЈБОЉА ОЦЕНА:
  • Марија Рајић

ИЗВОД ИЗ ЗВАНИЧНОГ ЗАПИСНИКА:

МЕСТО: Суботица, помоћни терен са вештачком травом. ДАТУМ: 06.11.2022. од 15:00 часова. СУДИЈА: Зорана Стоиљковић. ПОМОЋНЕ СУДИЈЕ: Дуња Вукчевић и Мила Мошорински. ДЕЛЕГАТ: Ана Тепшић. ПОСМАТРАЧ: Јелена Ранков. ВРЕМЕ: Облачно без падавина, прохладно 11,3°C.