18 Габријела Јовић 65'
    20 Сташа Ђокић 65'
  •

Спартак ДОО - Војводина 2 : 2 (0:1)

У 7. колу кањишки ТСЦ је на гостовању у Нишу славио против Машинца који се опасно приближио зачељу, тренутно је претпоследњи. Спартак и Црвена звезда су рутински славили победе против екипа из доњег дела табеле - Слоге и Звезде Б. Једино је фењераш Спартак ДОО успео да укњижи један бод.

Н

ерешен резултат против Војводине у датом моменту велик је к'о кућа. Имале су Голубице разлог за славље. У тим су се након подуже паузе вратиле Александра Гајић у одбрану, Анђела Марковић и Нађа Увалин на средину терена и Моња Јошић у шпиц напада, па је екипи одмах кренуло набоље.

Током првог полувремена однос снага је мање-више био изједначен. У 13. минути Војводина је искористила грешку Суботичанки, а (пре)брзој Николини Плавшић није било тешко да лопту гурне у мрежу за 0:1. Имао је и Спартак своје шансе, али их није искористио. Неки покушаји су били непрецизни, а неки су успешно одбрањени. Најбољу прилику је имала Моња Јошић у последњим минутама првог полувремена, када се нашла очи у очи са голманком Војводине, али је висока Јована Ђукић лако одбранила њен шут.

У другом полувремену су Голубице боље заиграле. Може се рећи да су чак биле доминантније и да су имале више конкретних шанси. Војводина се повукла у одбрану и чекала погодан моменат за брз контранапад. У 57. минути резултат је поравнат на 1:1. Георгина Патаки је започела акцију дугом лоптом до Моње Јошић, ова "мангупски" лопту раменом прослеђује до Анђеле Марковић која је главом шаље у мрежу. Недуго потом, у 63. минути, Душица Петровић постиже гол за Војводину и нову предност од 1:2. Грешком Спартакове одбране она је остала усамљена, па је шутом из даљине лако постигла најлепши гол на утакмици поготком у саме рашље.
Пет минута касније (68. минут) након изведеног корнера омалена Моња Јошић главом постиже изједначујући погодак.

До последњег судијског звиждука утакмица је била занимљива, динамична и лепа за око, пуна дуела и борби за сваку лопту, али је резултат остао праведно непромењен. Капитенка Голубица Георгина Патаки није била у потпуности задовољна. "Могле смо да победимо. Напокон смо заиграле комплетне, са поставом која је ушла у Супер лигу. Мислим да смо већи део утакмице биле доминантније и да смо имале више конкретних шанси."

У наредном 8. колу Спартак ДОО поново игра у Суботици на терену ФК Бачка 1901 код Сомборске капије где ће одиграти "комшијски дерби" против екипе ТСЦ.

ИЗВОД ИЗ ЗВАНИЧНОГ ЗАПИСНИКА:

МЕСТО: Суботица, стадион ФК Бачка 1901. ДАТУМ: 30.10.2022. од 14:30 часова. СУДИЈА: Марина Живковић. ПОМОЋНЕ СУДИЈЕ: Андреа Милошевић и Љубица Чубрило. ДЕЛЕГАТ: Марија Здравковић. КОНТРОЛОР: Јелена Ранков.