18 Кристина Катанић
  •

Звезда Б-2018 - Спартак ДОО 2 : 2 (1:2)

Марија Рајић / Фото: Сандић / уступила М.Рајић - фејсбук

Након 5 такмичарских кругова које су одиграле против, у датом моменту, објективно јачих тимова, младе Голубице су коначно укњижиле свој први суперлигашки бод.

Први бод за самопоуздање

Т

оком првих пола сата игре однос снага на терену је био мање-више изједначен. У 30. минути Маша Нинковић је постигла водећи гол за Спартак ДОО, који је младим Голубицама учврстио наду да се могу изборити за повољан исход. Али радост је трајала свега 3 минута.
У 33. минути, након прекида и изведеног корнера, Александра Стефановић је поравнала резултат на 1:1. У динамичном наставку игре и само 5 минута пре завршетка полувремена, омалена Милица Лешков поентира за 1:2.

У другом полувремену уз пуно трчања и дуела наставља се борба за бодове. Домаће играчице су показале већу жељу, ношене бодрењем са трибина стално су нападале дугим лоптама, а успеле су да погоде једну пречку и стативу, па се гледано у целини може рећи да су биле конкретније. Са друге стране Суботичанке су у појединим сегментима игре биле за нијансу боље, али им је недостајала корисна завршница.

Тамну сенку на домаћа такмичења као по правилу бацају дискутабилне судијске одлуке. Прибегава се демонстрацији силе чији узроци могу бити доказивање ауторитета уз мањак знања, повлађивање притиску публике, а каткад и због зле судијске намере. Присутност контролора суђења на утакмицама охрабрује клубове. Само још да ефекти тих контрола покажу резултате.

Седам жутих картона подељених девојчицама међу којима ни две нису пунолетне, ипак је превише. За само 20 минута, у растрзаном и исцепканом току утакмице, избомбардоване са 5 картона, младе Голубице су поклекле, па је Лара Радосављевић у финишу успела да поравна резултат на коначних 2:2.

У наредном 7. колу Спартак ДОО исгра у Суботици на терену ФК Бачка 1901, код Сомборске капије, против екипе Војводине

ИЗВОД ИЗ ЗВАНИЧНОГ ЗАПИСНИКА:

МЕСТО: Београд, помоћни "Рајко Митић" -вештачка трава. ДАТУМ: 23.10.2022. од 17:00 часова.СУДИЈА: Мима Станковић. ПОМОЋНЕ СУДИЈЕ: Ивана Јовановић и Маја Милошевић. ДЕЛЕГАТ: Јелена Станковић. ПОСМАТРАЧ:: Сузана Секулић.