29 Анђелија Јанковић 90'
  • Тренер:

Перица Крстић

Машинац - Спартак ДОО 2 : 0 (0:0)

Након почетног одмеравања снага младе фудбалерке Спартака су преузеле иницијативу и биле конкретније током првог полувремена. Ипак нису успеле да дођу до жељеног гола предности. Голманка Машинца Вања Станковић је добро обављала свој посао. А било је и мало среће, мада ни Голубице нису биле довољно прецизне.
У 36. минути у ситуацији 1 на 1, у лепој прилици за Нађу Увалин, Вања Станковић је изашла као победница. Само три минута касније Вања Петровић је у сличној ситуацији већ била савладала голманку Машинца, на удаљености мањој од 5 метара, али није шутирала довољно снажно. Лопту је на путу до празне мреже, практично са гол линије, "одувала" нека од одбрамбених играчица Машинца.

Идеална прилика за Вању Петровић / фото: принт-скрин

У другом полувремену Машинац је заиграо много боље и на крају стигао до заслужене победе. Први гол постигла је Милијана Павловић. Добила је попречну лопту са леве стране и са ивице шеснаестерца упутила параболу у горњи леви угао Спартакове мреже. Другом голу је асистирала Милијана Павловић која је такође са леве стране упутила попречну лопту право у ноге Кристине Крстић, а искусна Крстићева је из непосредне близине у ситуацији 1 на 1 лако савладала Николету Праштало.

Следи пауза до 17. септембра због обавеза репрезентације. У наредном 3. колу Спартак ДОО ће угостити екипу Црвене звезде.

ИЗВОД ИЗ ЗВАНИЧНОГ ЗАПИСНИКА:

МЕСТО: Ниш, стадион на Делијском вису. ДАТУМ: 28.08.2022. од 11:00 часова. СУДИЈА: Јасмина Мицкоска. ПОМОЋНЕ СУДИЈЕ: Бојана Шћепановић и Маријана Рајовић. ДЕЛЕГАТ: Дејан Ивановић. ПОСМАТРАЧ: Ана Минић. ВРЕМЕ: Сунчано, спарно