• Тренер:

Фанђо Вајда

ТСЦ - Спартак ДОО 3 : 1 (2:0)

П

отпуно заслужена победа домаћег тима. У датим околностима такав исход се и могао предвидети. Суботичанке су допутовале без 4-5 стандардних играчица које су повређене. Успомена на дуже стазе, на боравак у репрезентацији. Осим тога ТСЦ је екипа која је протекле сезоне била на прагу плеј-офа, па искусније и физички спремније играчице ТСЦ нису могле дозволити луксуз да на старту првенства поклањају бодове дебитантима у Супер лиги.

Две брзе полуконтре из дубине биле су довољне да утакмица буде решена практично у првом полувремену. Голове су постигле Жељка Белован у 20. и Андријана Јовановић у 28. минути.

У другом полувремену Суботичанке су заиграле мало боље. Гол Марије Рајић у 56. минути улио је нову наду у повољнији резултат. У 88. минути Андријана Јовановић је постигла свој други гол и ставила тачку на меч са коначним резултатом од 3:1.

У следећем 2. колу Спартак ДОО гостује у Нишу против Машинца.

ИЗВОД ИЗ ЗВАНИЧНОГ ЗАПИСНИКА:

МЕСТО: Кањижа. ДАТУМ: 22.08.2022. од 17:00 часова. СУДИЈА: Зорана Стоиљковић. ПОМОЋНЕ СУДИЈЕ: Љубица Чубрило и Мила Мошорински. ДЕЛЕГАТ: Саша Богићевић. ПОСМАТРАЧ: Сузана Секулић. ВРЕМЕ: облачно