19 Adrijana Derviši
    20 Anastasija Ćirić 77'

Kayla Adamek

Spartak - Mašinac Trace PZP 8 : 0 (1:0)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, Gradski stadion. DATUM: ponedeljak 30.09.2019. od 18:00 časova. SUDIJA: Jasmina Mickoska. ASISTENTI: Jelena Trninić i Ljubica Čubrilo. DELEGAT: Dragan Isailović. VREME: Vedro, 22.2°C

Golubice su mnogo grešile i upadale u ofsajd zamke. Mašinac uspešno odolevao napadima. Goleada započela tek u drugom poluvremenu. Nišlijke primile tri puta više golova nego na prethodnih pet utakmica.

Šampionke osujetile Mašinčevo iznenađenje

S

partak i Mašinac su odigrali zaostalu utakmicu iz 6. kola, u prilično neprikladnom terminu, kako bi se udovoljilo rezervisanim terminima UEFA i obavezama A selekcije za kvalifikacione mečeve za prvenstvo Evrope.

Prvo poluvreme fudbalerke Spartaka su započele dekoncentrisano, uz mnogo grešaka u pasovima i upadanja u ofsajd zamke. Sa druge strane igračice Mašinca su to znale iskoristiti i preko svojih isturenih igračica Miljane Golubović, Jane Stevanović i Pejčić Andrijane pokušavale da naprave iznenađenje i da priprete golu Milice Kostić, ali ih je sigurna odbrana predvođena kapitenkom Violetom Slović blagovremeno osujećivala u pokušajima.

Mrežu Mašinca je prva načela Violeta Slović udarcem glave u 19. minuti, a na asistenciju Sare Pavlović. Do završetka prvog poluvremena Mašinac je uspešno odolevao napadima, pa se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću domaće ekipe od 1:0.

Samo 2 minuta nakon sudijskog zvižduka kojim je označen početak drugog poluvremena, Kayla Adamek je započela goleadu. Lukavim lob udarcem, a na asistenciju Tijane Matić, Adamekova povisuje rezultat na 2:0. Na treći gol se nije dugo čekalo. Nakon prodora Adamekove po desnoj strali loptu dobija Slovićeva koja šutira, ali Stankovićeva loptu odbija nedaleko od gola i u gužvi koja se stvorila najprisebnija je bila Tijana Matić za 3:0. Pet minuta kasnije Sara Pavlović sa leve strane nabacuje loptu u peterac, a Alina Baka je skreće u mrežu. Tri minuta kasnije Haley Lukas asistira do Kayle Adamek koja rutinski povisuje rezultat na 5:0. Šesti gol je, takođe, uknjižen na konto Kayle Adamek, a asistirala je Alina Baka. Rezultat na 7:0 postiže kapitenka "golubica" Violeta Slović na asistenciju Sare Pavlović. Konačan rezultat udarcem glavom postavlja najmlađa u plavo-beloj ekipi, Anastasija Ćirić, a na asistenciju Kayle Adamek.

Kada se na kraju utakmice podvuče crta i krčmar ispostavi račun, vidi se da fudbalerke Mašinca nisu uspele da iznenade Subotičanke. Da po njih zlo bude veće, samo na ovom meču su Nišlijke primile skoro tri puta više golova nego na prethodnih pet utakmica. U ovom momentu, čak i ovako umorne od puta i utakmice sa Atletiko Madridom, "golubice" su se još jednom dokazale kao pretvrd orah u domaćem prvenstvu.