16 Кrstina Tanasković 67'
    18 Živana Stupar 83'
ŽFK Spartak - ŽFK Sloga Zemun 5 : 0 (0:0)

Tijana Filipović - teško je bilo proći kroz odbranu Sloge

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, Gradski stadion. DATUM: 22. 09. 2019. od 16:00 h. SUDIJA: Jelena Cvetković (Niš). ASISTENTI: Danijela Stojanović i Maja Milošević. DELEGAT: Dušan Milić. VREME: Sunčano, 23.1°C

Prvo poluvreme bez previše uzbuđenja. Odlično kretanje i čvrsta odbrana nisu davali previše prilika "golubicama" da ugroze gol Ljiljane Gardijan. Tijana Filipović tek na startu drugog poluvremena razbila Slogin bunker. Slovićeva i Adamek pripomogle goleadi.

Pobeda za miran nastup u Madridu

T

vrda utakmica u koju su gošće iz Zemuna, tako je izgledalo, ušle sa previše respekta, pa su u potpunosti posed lopte prepustile domaćoj ekipi. Bez obzira na čvrstu odbranu i izvanredno kretanje igračica Sloge, bilo je samo pitanja trenutka kada će "golubice" uspeti da pronađu put do mreže Ljiljane Gardijan. Sporadične pokušaje kontranapada od dve isturene igračice, Jovane Brusin i Ane Barjaktarević, blagovremeno su još na sredini terena osujećivale Molly Fiedler i Taylor Porter. U prvom poluvremenu nije bilo većih uzbuđenja osim jednog šuta kojim je Alina Baka pogodila prečku u 8. minuti.

Na startu drugog poluvremena, u 48. minuti, Tijana Filipović postiže svoj prvi od ukupno tri gola, čak dva je postigla glavom, i put do Slogine mreže je bio trasiran. Do završetka utakmice golove su još postigle kapitenka Violeta Slović i izvanredna Kayla Adamek. Sve u svemu pobeda "golubica" je prema prikazanoj igri bila potpuno zaslužena.

Na ligaškoj tabeli nema promene u redosledu ekipa u odnosu na prethodno kolo. Spartak se ovom pobedom učvrstio na čelnoj poziciji. Sloga je zadržala drugo mesto, ali joj se primakao trećeplasirani Mašinac. Na začelju bez ijednog boda i dalje su Vojvodina na sedmom i Požarevac na poslednjem osmom mestu.