17 Matić Tijana
    18 Stupar Živana 46'
    20 Ćirić Anastasija 74'
ŽFK Spartak - ŽFK Zemun 7 : 1 (7:0)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, Gradski stadion. DATUM: 06. 09. 2019. od 12,45 časova. SUDIJA: Stanković Mima (Niš). ASISTENTI: Stojanović Danijela i Marinković Andrea. DELEGAT: Isailović Dragan. VREME: Sunčano, toplo.

Fudbalska uvertira pred najznačajniji takmičarski događaj u tekućoj godini ne obećava previše. Debitantkinje u Super ligi su platile rezultatsku cenu svom neiskustvu i neustrašivosti. Golubice ostale bledu sliku na terenu. Kakvu sliku će ostaviti protiv Atletiko Madrida ... ?

Dva poluvremena između sjaja i očaja

U

prvom poluvremenu domaće fudbalerke su briljirale u svim aspektima fudbalske igre i pokazale kvalitet baš onakav kakav priliči šampionkama Srbije.

Već u prvoj minuti Spartak izvodi sjajnu akciju po levoj strani koju Tijana Filipović kruniše pogotkom. Nakon nje Adamek Kayla sa dva brza pogotka, u 16. i 19. minuti, povećava rezultat na 3:0. Do kraja prvog poluvremena u listu strelaca se još po jednom upisuju Adamek i Filipović, kao i Moli Fidler i Porter Taylor. Sa ukupnim skorom od 7:0 otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu fudbalerke Zemuna preko Mine Čavić postižu gol u 51. minuti i smanjuju rezultat na 7:1. Da ovaj pogodak nije pao slučajno pokazao je nastavak igre. Devojke iz Zemuna su pokazale izvanredan karakter i veliku borbenost i može se slobodno reći da su bile potpuno ravnopravan protivnik. Spartak je osim većeg poseda lopte imao i nekoliko izglednih prilika, ali su ih Golubice "majstorski" upropastile svojom neinventivnošću.

I pored nepovoljnog skora od 7:1, mlade fudbalerke Zemuna zaslužuju iskrene čestitke na prikazanoj igri.