9 Myra Delgadillo (6) 66'
    17 Tijana Matić
    20 Anastasija Ćirić (11) 66'
ŽFK Spartak - ŽFK Požarevac 8 : 0 (3:0)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, Gradski stadion. DATUM: 18.08.2019. od 17:00 časova. SUDIJA: Marina Višnjić (Kragujevac). ASISTENTI: Aleksandra Milojević i Marijana Rajović. DELEGAT: Dejan Ivanović. VREME: Sunčano

Priliku za dokazivanje dobile su igračice sa manjom minutažom. Kaznu sa bele tačke Spartak nije iskoristio. Debitantski nastup u Super ligi bio je dovoljan Anastasiji Ćirić da postigne dva gola.

N

a startu nove takmičarske sezone "golubice" su ostvarile prvu pobedu. Stručni štab je odlučio da pruži šansu igračicama sa manjom minutažom u nameri da odmori i oporavi igračice koje su na kvalifikacionom turniru Lige šampiona podnele najveći teret. Na današnjoj utakmici većina mladih igračica je opravdala ukazano poverenje, a posebno se istakla debitantkinja Anastasija Ćirić.

Već u 7. minuti Spartak je imao idealnu priliku da zatrese mrežu Požarevca. Đapićeva je istrčala daleko od svog gola kako bi predupredila napad. Tanasković šutira sa oko 25 metara u prazan gol, ali je lopta promašila metu.
Mreža Požarevca je ostala netaknuta do 14. minuta kada je Alina Baka započela goleadu. Nakon nje se na listu strelaca upisalo još 5 "golubica" za konačan skor od 8:0.
Od zanimljivih detalja treba izdvojiti 82. minut kada Ćirićeva nije uspela da realizuje kaznu sa bele tačke, odnosno istaći dobru odbranu Dunje Krujičić.