16 Tcheury H. Goya
    18 Živana Stupar
    19 Adrijana Derviši 77'
ŽFK Spartak - ŽFK Mašinac 4 : 0 (3:0)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, Gradski stadion. DATUM: 25.05.2019. od 18:00 h. SUDIJA: Marina Višnjić (Kragujevac). ASISTENTI: Aleksandra Milojević i Maja Milošević. DELEGAT: Milan Anđelić (Kula). VREME: Sunčano.

Sa poslednjim 20. kolom (6. kolo plej-ofa), u kojem su se sastali Spartak i Mašinac, pala je zavesa na takmičarsku sezonu 2018/19 godinu.

Lepa utakmica bez takmičarske neizvesnosti

Z

animljivo je da su pre samo 3 dana Spartak i Mašinac odigrali utakmicu u okviru Kupa Srbije za žene, gde je Spartak u toj revanš utakmici poražen sa 2:1, ali je boljom gol razlikom ipak izborio prolazak u finale. Današnja utakmica bila je prilika da se Spartak revanšira za poraz. Tako je i bilo.

U 12. minuti Tijana Matić je izvela korner sa leve strane, a najviša u skoku bila je Alina Rosa da Kosta koja je loptu glavom skrenula u mrežu.
Na 2:0, ponovo uz asistenciju Tijane Matić, povisila je Tijana Filipović, a njoj je pripala čast da i po treći put zatrese mrežu iza leđa vrlodobre Ane Stojanović. Konačan rezultat postavlja mlada Milica Denda, ali tek u drugom poluvremenu.
U borbenoj i dinamičnoj utakmici nisu nedostajali lepi potezi, ali je nedostajala takmičarska neizvesnost pošto su "golubice" još pre dva kola obezbedile nedostižnu bodovnu prednost i šampionsku titulu.