18 Živana Stupar
    19 Andrijana Derviši
ŽFK Spartak - ŽFK Sloga 5 : 1 (1:0)

Sleva udesno: Margita Vasović, Živana Stupar, Marina Šišković i u pozadini Ivana Erac

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, Gradski stadion. DATUM: 18.05.2019. od 11:00 h. SUDIJA: Katarina Petrović (Pančevo). ASISTENTI: Mirela Malešević i Ljubica Čubrilo. DELEGAT: Željko Reljić (Novi Sad). VREME: Sunčano.

U 5. kolu plej–ofa Spartak je ubedljivo slavio protiv Sloge iz Zemuna. Subotičanke su čak pet puta zatresle mrežu gošći, dok su Zemunke uspele da postignu počasni pogodak za konačnih 5:1.

Spartak slavio ubedljivo protiv Sloge

Š

ampionke su još jednom potvrdile kvalitet. Iako su nastupile u podmlađenom sastavu nadigrale su Slogu iz Zemuna i slavile sa 5:1.
Bolju igru i veću inicijativu "golubice" su krunisale vođstvom. Tijana Filipović zatresla je mrežu Sloge i donela prednost Spartaku u 31. minutu. Priliku da udvostruči vođstvo imala je kapitenka Violeta Slović u završnici prvog dela, ali je lopta posle njenog šuta završila iznad prečke.
U nastavku su se razigrale "golubice". Rosa Da Kosta je već u 48. minutu povećala prednost Spartaka, a samo dva minuta kasnije i po drugi put je matirala Ljiljanu Gardijan i na semaforu je stajalo 3:0. Uzvratile su gošće dobrim napadom. Osmelila se Vulikićeva da šutira, Mihajlovićeva je bila sigurna. Opsedale su gol Subotičanke, našla se u novoj prilici Rosa Da Kosta, ali se istakla Gardijanova izvanrednom odbranom. Ipak, u 68. minutu Aline Rosa Da Kosta po treći put nadmudruje protivničku odbranu za 4:0. Vođstvo Spartaka smanjila je Milica Bulatović. Šutirala je precizno sa ivice kaznenog prostora i pogodila gornji ugao – 4:1. Mogle su Subotičanke i do petog gola, ali je Ljiljana Gardijan dobro branila posle pokušaja Goje. Međutim, tačku na pobedu stavila je Tijana Filipović prelepim golom u 87. minutu - 5:1.

M. Novković

• Tijana Filipović, 31. i 88. minut
  • Aline Rosa da Costa, 48., 50. i 67. minut
  • Milica Bulatović, 77. minut
NAJISTAKNUTIJA IGRAČICA:
  • Tijana Filipović
U poslednjem kolu Spartak na Gradskom stadionu dočekuje Mašinac iz Niša. Utakmica se igra narednog vikenda, a "golubicama" će tada biti uručen i šampionski pehar.