16 Marija Đurović
    18 Ksenija Pavlović
  • Aleksandar Petrović
ŽFK Crvena zvezda - ŽFK Spartak 2 : 2 (0:1)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Beograd, kompleks "Rajko Mitić", teren iza južne tribine. DATUM: 11.05.2019. od 17:00 h. SUDIJA: Jelena Cvetković (Leskovac). ASISTENTI: Svetlana Bilić i Jasmina Zafirović. DELEGAT: Velimir Miljković (Niš). VREME: Sunčano.

Prvo poluvreme proteklo je u blagoj prednosti gostujuće ekipe, a drugo domaćim igračicama. Miroljubivi skor današnje utakmice je prema prikazanoj igri najrealnije rešenje.

Pravedna podela bodova

P

itanje državnog prvaka bilo je rešeno još prošle sedmice, pa se očekivalo da će današnja utakmica, koja nema veći takmičarski značaj, proteći bez većih uzbuđenja. Tako je i započelo.

Prvi šut u okvir gola uputila je Goya tek u 15. minutu igre, a prva ozbiljnija šansa ukazala se kapitenki "plavih golubica" Violeti Slović u 27. minuti. Violeta je odlično šutirala glavom, ali je Zvezdina čuvarka mreže izvanredno reagovala i sprečila pogodak. Nedugo potom, u 30. minutu, Goya idealnom loptom upošljava Tijanu Filipović, a spretna Spartakova desetka prolazi pored dve svoje čuvarke, ulazi u kazneni prostor i postiže efektan gol.

Započelo je drugo poluvreme i 65. minuta. Naizgled mlaka akcije išla je po desnoj strani. Zvezdina kapitenka je primila loptu i kratko je prosledila do Mirele Tenkov koja sa ivice šesnaesterca mudro, između dve odbrambene igračice, plasira loptu u Spartakovu mrežu za izjednačenje.
Devet minuta kasnije Zvezda je povela 2:1 nakon munjevitog prodora Aleksandre Savanović po sredini terena. U pogodnom momentu ona idealno upućuje loptu u prostor, a Mirela Tenkov je brža od svojih čuvarki. U situaciji 1 na 1 iskusna Zvezdina golgeterka bira donji desni ugao i tamo šalje loptu u Spartakovu mrežu.
Do izjednačujućeg gola Spartak dolazi pomalo neočekivano pred skori završetak utakmice. Zvezdina golmanke slabo ispucava loptu koju prihvata Okyere i na kratko je prosleđuje do Tijane Filipović, a ova upošljava Tijanu Matić koja iskosa sa leve strane prilazi do ivice šesnaesterca i šutira u dalji ugao. Danas vrlodobra Jovana Petrović bila je prekratka da zaustavi loptu koja je završila u mreži.

Mala zamerka se može uputiti po stažu najmlađim "golubicama" na prikazanoj igri. Priliku da zaigraju nisu dobijale prečesto, a kada su je dobijale samo su potvrđivale da im predstoji još mnogo rada dok sebi ne izbore stalno mesto u timu.