18 Miljana Golubović
    19 Milijana Pavlović 85'
  • Slobodan Miletić
ŽFK Mašinac Trace PZP - ŽFK Spartak 0:2 (0:2)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Niš, stadion Delijski vis. DATUM: 05.05.2019. od 16:00 h. SUDIJA: Jelena Cvetković (Leskovac). ASISTENTI: Aleksandra Kostić i Andrea Marinković. DELEGAT: Dušan Petković. VREME: Oblačno.

Spartak je uspešno završio dva od tri uzastopna gostovanja. Gostovanje u Nišu je ujedno najveći izazov i satisfakcija za prolivene reke znoja. Golubice na visini zadatka. Tri kola pre završetka prvenstva "golubice" obezbedile nedostižnu bodovnu razliku. Besposlena čuvarka mreže Milica Kostić.

Pobeda sa ukusom šampionske titule

I

spredale su "golubice" na Delijskom visu svoju igru satkanu od zlatnih niti. To je ona njihova prepoznatljiva igra sa brzom izmenom pasova, sa dodirom-dva, preciznim dijagonalama i žestokim napadima po celoj širini terena. Iskusne i prekaljene na evropskoj sceni "golubice" su mudro dozirale svoje napore, diktirale tempo, igrale taman koliko je potrebno za pobedu, ali i da sve konce igre zadrže u svojim rukama.

Brazilka Aline Rosa da Costa je načela mrežu Mašinca u 27. minuti, a njena zemljakinja Goya Tcheury Harumy je overila vođstvo Spartaka desetak minuta kasnije. Mogla je i Tijana Filipović još dva puta da zatrese mrežu u drugom poluvremenu, ali nije. Moglo je u prvom poluvremenu biti i 3:0 za Spartak, ali nije zbog, kako kažu, nedozvoljene pozicije.

Ali nakon utakmice važna su jedino 3 boda. Uvek u senci događaja, što je čest slučaj na Spartakovim utakmicama, najusamljenija figura na terenu bila je golmanka Milica Kostić, uvek dobro čuvana od svojih saigračice. Evo njene izjave:
"Spartak je opravdao ulogu favorita i zasluženo došao do 3 boda koja su obezbedila novu titulu šampiona Srbije. Stvorili smo nekoliko izglednih šansi, pogotovo u drugom poluvremenu, pa je rezultat mogao biti ubedljiviji. Disciplinovanom igrom uspeli smo da Mašinac udaljimo od našeg gola, pa domaća ekipa praktično nije imala nijednu šansu da postigne gol."

Tri kola pre završetka takmičarske sezone, nakon pobede nad najbližim pratiocem, Spartak je obezbedio nedostižnu bodovnu razliku, pa su "golubice" nakon utakmice odvrnule svoje "sigurnosne ventile" i sebi dale oduška u pobedničkom slavlju. Zaslužena nagrada za silne napore i odricanja tokom minulih meseci.

Uskoro će pred Spartakovim "golubicama" stajati mnogo teži izazovi: 1) osvajanje nacionalnog KUP-a 2) kvalifikacije za Ligu šampiona.