• 13 Lena Marjanović
  • 18 Živana Stupar 89'

Tijana Filipović, "Sremski Mesi", danas najkorisnija igračica po oceni Sportskog žurnala

ŽFK Spartak - ŽFK Crvena zvezda 4 : 1 (1:0)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, Gradski stadion. DATUM: 20.04.2019. od 16:00 h. SUDIJA: Jasmina Mickoska (Obrenovac). ASISTENTI: Maja Milošević i Aleksandra Milojević. DELEGAT: Milan Anđelić (Kula). VREME: sunčano.

U dinamičnoj utakmici u kojoj nisu nedostajali lepi potezi, "golubice" su veći deo utakmice bile dominantnija ekipa, sa većim posedom lopte i konkretnijim akcijama što se odrazilo i na konačan skor.

Golubice odlično započele plej-of

V

eć u šestoj minuti Spartak je golom Violete Slović poveo sa 1 : 0. Tijana Filipović izvodi skraćeni korner, kombinuje sa Sarom Pavlović koja centrira, a iskusna kapitenka"golubica" loptu rutinski glavom sprovodi u mrežu.

U nastavku igre Spartak je napadao, a Crvena zvezda se branila uz povremene i ne previše opasne kontranapade. U 32. minuti Goya Tceury zadobija povredu i izlazi iz igre, a Crvena zvezda preuzima inicijativu i diktira tempo sve do završetka prvog poluvremena. U 38. minuti Mirela Tenkov ima odličnu priliku za izjednačenje, šutira ali lopta pogađa prečku.

Tek što je počelo drugo poluvreme Alina Baka dobija dugu loptu u prostor, brža je od svoje dve čuvarke kojih se oslobađa fintom tela, a onda neometana, u situaciji jedan na jedan, matira vrlodobru Saru Cetinju. Spartak vodi s a 2:0.

Radost "golubica" je kratko trajala. U 52. minuti Sanda Malešević se probila po levoj strani i centrirala, a Sara Savanović je siguran egzekutor za 2:1. Motivisane ovim golom Zvezdine igračice kao da su dobile novu snagu pa se naizmenično ređaju napadi jednog i drugog tima.
U 59. minuti Sara Savanović šutira pod prečku, ali odlična Milica Kostić brani. u 64. minuti Tijana Filipović upućuje lukav šut iskosa sa leve strane sa oko 18. metara, lobuje golmanku ali lopta pada na mrežu tek par santimetara iznad prečke. U 66. minuti Alina Baka se ponovo probija između dve igračice, snažno šutira, ali Sara Cetinja brani. U 68. minuti Mirela Tenkov je u izglednoj prilici, ali Milica Kostić ne dozvoljava iznenađenje.

U 78. minuti visprena Tijana Filipović pokazuje svoje vanserijske kvalitete i "golubice" vode sa 3:1. U 84. minuti Brazilka Aline Rosa da Costa povećava vođstvo Spartaka na 4:1.

Da su "golubice" mogle i više pokazala je u 90. minuti izvanredna Sara Pavlović, ali je lopta ponovo zadrmala samo prečku.