16 Jelena Raičević
    18 Ivana Krivokapić
  • Aleksandar Petrović
ŽFK Crvena zvezda - ŽFK Spartak 0 : 6 (0:3)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Beograd, stadion "Rajko Mitić", pomoćni teren iza južne tribine. DATUM: 29.09.2018. od 18:30 časova. SUDIJA: Jasmina Mickovska (Obrenovac). ASISTENTI: Maja Milošević i Marija Đoković. DELEGAT: Dragan Isailović (Šabac).

Plave golubice su sinoć u Beogradu održale čas fudbala Crvenoj zvezdi na isti način na koji im je predavanje, pre samo dva dana, održao Bajern iz Minhena. Poraz je sastavni deo nečije pobede. Važno je da su Golubice u porazu naučile lekciju i iz nje izvukle korist.

G

olubice su demonstrirale pravi evropski fudbal. Igrale su jednostavno, brzo, od noge do noge. Bila je to jedna od najboljih partija plavo-bele ekipe u poslednjih nekoliko godina. Postignuto je 6 lepih golova od kojih se posebno izdvajaju dva gola. Gol Angeline Hix, prava bomba, evrogol sa oko 30 metara i gol Tijane Filipović sa nešto manje udaljenosti. Goleadu je otvorila izvanredna Tijana Matić, već u 6. minuti igre, a zavesu na Zvezdinu mrežu je spustila standardno korisna Sara Pavlović, u 85. minuti utakmice.

Do narednog 7. kola Golubice će imati dovoljno vremena za oporavak, koji im nakon utakmice sa Bajernom nije bio omogućen u optimalnom trajanju.
Sledeći vikend Spartak će na domaćem terenu ugostiti novajliju u Superligi, Radnički 1923 iz Kragujevca.