16 Goya Tcheury 64'
    19 Anđela Kričak 64'
  • 18 nema
ŽFK Spartak - ŽFK Požarevac 8 : 0 (2:0)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Kanjiža, stadion FK Potisije. DATUM: 08.09.2018. od 13:00 h. SUDIJA: Jovana Polić (Beograd). ASISTENTI: Bojana Šćepanović i Marijana Rajović. DELEGAT: Nedeljko Radović (Novi Sad). VREME: Sunčano i toplo.

U

fer i korektnoj utakmici fudbalerke Spartaka jesu ostvarile ubedljivu pobedu nad gošćama iz Požarevca, ali mnoštvo propuštenih šansi ne uliva previše optimizma u pozitivan ishod u predstojećoj utakmici protiv minhenskog Bajerna.

Prvo uzbuđenje na tribinama nastalo je nakon šuta Angeline Hix u 10. minuti. Lopla je savladala vrlo dobru Sandru Milojević, i već je viđena u mreži, ali je loptu u poslednjem trenutku sa gol linije izbacila požrtvovana Marijana Teodosijević. Minutu kasnije Milojevićeva je odbranila i šut Tijane Filipović, a potom je Slovićeva bila neprecizna šutirajući glavom iz neposredne blizine. Do kraja prvog poluvremena odlične prilike za postizanje gola su imale Okiyere, Slović, Filipović, a Hix čak 3 puta, ali je sreća sačuvala mrežu Požarevca.

U 21. minuti danas odlična Tijana Matić prodire po levoj strani i loptu prebacuje do Okyere koja potom upošljava Saru Pavlović, a ova iz okreta sa oko 10 metara loptu šalje u mrežu Požarevca za 1:0.
Šesnaest minuta kasnije Tijana Filipović pogađa mrežu za 2:0 i tako kruniše brzu razmenu lopte sa Angelinom Hix, kroz gustu odbranu gostujuće ekipe.

U drugom poluvremenu fudbalerke Požarevca nastavljaju sa čvrstom i disciplinovanom defanzivnom taktikom. U 63. minuti Angelina Hix, nakon bezbroj propuštenih prilika konačno postiže pogodak za 3:0.
U 64. minuti trener Spartaka u igru uvodi tri sveže igračice koje donose preokret u igri. Alina Baka u 73. minuti povisuje rezultat na 4:0, a pet minuta kasnije kapitenka Violeta Slović topovskim udarcem podiže skor na 5:0. Nakon ovog gola činilo se da fudbalerke Požarevca više nisu imale ni snage ni volje da se suprotstave šampionkama, pa su u narednih 6 minuta primile još 3 gola. Konačan rezultat od 8:0 postavlja borbena Alina Baka, ali uz nesebičnu asistenciju Goya Tcheury.

• Sara Pavlović, 21. minut
  • Tijana Filipović, 37. i 82. minut
  • Angelina Hix, 63. minut
  • Alina Baka, 73. i 87. minut
  • Violeta Slović, 78. minut
  • Goya Tcheury, 81. minut

Fudbalerke Spartaka su danas svojom igrom potvrdile dobru formu i dobru atmosferu i optimizam koji vlada u timu pred duel sa Bajernom iz Minhena. Utakmica se igra 12. septembra u Subotici na stadionu FK Bačka 1901 u okviru prvog kola 1/16 finala UEFA Lige šampiona.