18 Jelena Marenić
    19 Anđela Kričak 76'
ŽFK Spartak - ŽFK Mašinac 6 : 0 (1:0)

Violeta Slović postavlja konačan rezultat / Foto: Arhiva ŽFK Spartak

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, Gradski stadion. DATUM: 20. 05. 2018. od 17:00 h. SUDIJA: Jelena Međedović (Beograd). ASISTENTI: Mirela Malešević i Bojana Šćepanović. DELEGAT: Živka Komlenac Đorđević (Grocka).

Po drugi put u razmaku od mesec dana, pritešnjen između čekića i nakovanja, Spartak je bio primoran da odigra utakmicu protiv kluba kojem je pravosnažnom odlukom nadležnog državnog organa zabranjen rad, a rešenje postalo izvršno.

U prethodnom susretu u Nišu fudbalerke Spartaka su nametnutu obavezu "otaljale" i bile poražene minimalnim rezultatom.
U ponovno nametnutoj obavezi da odigra i drugu utakmicu, a videvši da je đavo odneo šalu jer su Spartaku namenili ulogu žrtvenog jarca, pri čemu državni organi (pre svega policija i sud) nisu u stanju da zaštite i obezbede vladavinu prava, Spartak više nije smeo da dozvoli luksuz i da izgubi utakmicu. Uzeo je stvar u svoje ruke...

P

rvo poluvreme je završeno u apsolutnoj dominaciji domaćeg kluba, a izgledne prilike da povećaju rezultat imale su Tijana Filipović, Kler Marfi i Violeta Slović. Ipak, na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću Spartaka od 1:0. Iz akcije koja je tekla po desnoj strani Ejmi Filips je u 18. minuti loptu ubacila u kazneni prostor Mašinca, a Nina Dorin je utrčala i loptu sprovela u mrežu.

U drugom poluvremenu na terenu je igrao samo jedan tim dok se drugi neuspešno branio, što dokazuje i konačni skor. Samo tri minuta od sudijskog zvižduka kojim je označen početak poluvremena, Ejmi Filips je povisila rezultat na 2:0, a samo četiri minuta nakon toga i na 3:0. Četvrti, ujedno i najatraktivniji gol, postiže Sara Pavlović direktno iz kornera. Peti pogodak postiže Tijana Matić nakon asistencije i prodora Aline Baka po desnoj strani. Konačan rezultat je glavom overila kapitenka Violeta Slović nakon odličnog ubacivanja kornera od Sare Pavlović.

Pre početka utakmice delegatu FSS je predata dokumentacija MOS-a, Rešenje o izvršenju br. 7-00-7/2018-07, kojim je zabranjeno odigravanje današnje utakmice između Spartaka i Mašinca.
➽ Utakmica između FSS i Republike Srbije još uvek nije završena.