18 Lena Marjanović 51'
    21 Larisa Savić 51'
  • Nemanja Savić
ŽFK Vojvodina - ŽFK Spartak 0 : 2 (0:0)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Novi Sad, SC "Vujadin Boškov". DATUM: 12. 05. 2018. od 17:30 h. SUDIJA: Ana Minić (Niš). ASISTENTI: Bojana Šćepanović i Marijana Rajović. DELEGAT: Dejan Ivanović (Kruševac). VREME: Promenljivo oblačno, sa dužim sunčanim intervalima, toplo i prijatno za igru.

Bodovi u drugom "Vojvođanskom derbiju", odigranom u razmaku od svega 3 nedelje, ponovo su pripali Subotičankama. Izabranice Nemanje Savića nisu razočarale svoje navijače jer su i ovoga puta ostavile izvanredan utisak.

U

takmica je počela u žestokom ritmu. Iskusnije fudbalerke Spartaka diktiraju tempo, stalno atakuju na gol domaće ekipe, ali efikasne završnice nema. Mreža Tanje Đapić miruje netaknuta.
Tokom prvog poluvremena varljiva sportska sreća bila je na strani Vojvodine. A sreća prati hrabre. Borbene, požrtvovane i veoma pokretljive Vošine fudbalerke uspešno su osujećivale napade "golubica" na bezbednoj udaljenosti od svoga gola.

Prvu izglednu priliku Spartak je propustio u 8. minuti kada je Filipsova za par santimetara okasnila na ubačenu loptu. Nakon prve ređale su se i druge neiskorištene prilike kojima treba pridodati i i dve dobro prodrmane prečke (Filipović i Matić) iznad glave vrlodobre Tanje Đapić.

N

a početku drugog poluvremena, u 48. minuti, Filipovićeva izvodi korner sa leve strane, a Slovićeva je najviša u skoku i loptu glavom preusmerava u mrežu. Na drugi gol se nije dugo čekalo. Matićeva je tokom prodora ka Vošinom golu oborena u kaznenom prostoru. Deliocu pravde, Ani Minić, koja se nalazila u neposrednoj blizini, ništa drugo nije preostalo nego da pokaže na belu tačku. Rutinski pogodak sa bele tačke upisan je na konto kapitenke Violete Slović.

Poslednjih pola sata igre pripalo je fudbalerkama Vojvodine. Izabranice Nemanje Savića, iako su po godinama veoma mlade, pokazale su veliku borbenost, brzinu i dobru tehničku i taktičku obučenost i zaslužuju čestitke i poštovanje za prikazanu igru.

• 0 : 1 Violeta Slović, 48. minut
  • 0 : 2 Violeta Slović, 55. minut (K.U.)