16 Dunja Mostarac
    18 Jelena Marenić
    19 Anđela Kričak 90'
ŽFK Spartak - ŽFK Vojvodina 3 : 0 (0:0)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, Gradski stadion. DATUM: 21.04.2018. od 17:00 h. SUDIJA: Marina Višnjić (Kragujevac). ASISTENTI: Aleksandra Milojević i Aleksandra Tomić. DELEGAT: Velimir Miljković (Niš). VREME: Sunčano.

M

lade fudbalerke Vojvodine prikazale su jednu od boljih partija u poslednjih par sezona. Domaće fudbalerke su pripretile golu Tanje Đapić već u 3. minuti, ali je mreža iza njenih leđa ostala da miruje. Frajtovićeva se probila po levoj strani, Filipovićeva ubacuje loptu, a pokušaj Nine Dorin da loptu glavom pošalje u mrežu sprečila je dobro postavljena Đapićeva. Još dva puta su "golubice" imale izgledne prilike. Prvu u 23. minuti kada je Nina Dorin bila prekratka da glavom zahvati izvanredno ubačenu loptu u peterac od strane kapitenke Slović. Drugu priliku je u 43. minuti dobrim postavljanjem osujetila Đapićeva na pokušaj Pavlovićeve sa distance.
Golubice su veći deo prvog poluvremena diktirale tempo, napadale, ali disciplinovana odbrana Vojvodine je uz zavidnu borbenost i požrtvovanje osujećivala te napade na bezbednoj udaljenosti od svog gola.

Drugo poluvreme počelo je uz znatno agresivniju igru Novosađanki. U 48. minuti Trbojevićeva je uputila lep šut ka golu Milice Kostić, ali je lopta otišla iznad okvira gola. U 60. minuti Tijana Matić ubacuje loptu sa desne strane, a Nina Dorin je glavom iz neposredne blizine sprovodi u mrežu. Spartak je poveo sa 1:0. Činilo se da je ovaj pogodak prilično uzdrmao i demoralisao Novosađanke koje se povlače i zgušnjavaju u odbrani.
U 75. minuti Spartak povećava svoje vođstvo na 2:0. Sara Pavlović izvodi korner, Tanja Đapić je najviša u skoku, ali joj lopta ispada iz ruku. Violeta Slović je najspretnija i loptu iz neposredne blizine šalje u mrežu.
Konačan rezultat postavlja Nina Dorin u 90. minuti nakon spektakularnog prodora Tijane Filipović kroz zgusnutu Vošinu odbranu.