10. kolo sezona 2017 /18

• 1 IME
  • 12 IME
ŽFK Spartak - ŽFK Crvena zvezda 4 : 0 (2:0)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, Gradski stadion. DATUM: 10. 11. 2017. od 13:00 časova. SUDIJA: Marina Višnjić (Kragujevac). ASISTENTI: A. Milojević (Beograd), A. Stojanac (Beograd). DELEGAT: N. Radović (Novi Sad). VREME: Oblačno bez padavina, temperatura 13°C.

Kapitenka Violeta Slović "poskidala" sve lopte. Orsolya Vajda sigurna u odbrani. Marija Radojičić blistala u novoj ulozi na centru. Tijana Filipović otvorila i zatvorila "sezonu golova". Milica Kostić besposlena.

F

udbalerke Crvene zvezde su mimo očekivanja danas prikazale samo bledu sliku od priželjkivane igre koja se očekivala od najozbiljnijeg kandidata u trci za šampionsku titulu. Sve pokušaje da se dugom loptom uposli centralni napadač Mirela Tenkov, i tako ugrozi gol Milice Kostić, kapitenka "golubica" je blagovremeno osujetila.
Rano vođstvo Spartaka obezbedila je Tijana Filipović sa ivice šesnaesterca nakon što je poluvolejom jednu odbijenu loptu smestila u gornji desni ugao Zvezdinog gola. Četiri minuta kasnije Zvezdina golmanka je izvanredno reagovala i izbacila loptu sa same gol linije.
U 32. minuti Sara Pavlović je precizno ubacila loptu, a Nina Dorin utrčala u prazan prostor i ubacila loptu u nebranjenu mrežu iznad na intervenciju okasnele golmanke.

U drugom poluvremenu trener Aleksandar Petrović iz igre izvodi Mirelu Tenkov koja se naprosto nije videla kraj odličnog tandema Spartakove odbrane, Slović - Vajda. Ipak, i pored izvršene zamene, u igri gostujuće ekipe boljitak u igri nije bio primetan. Golubice nastavljaju da diktiraju tempo, brže razmenjuju pasove, a loptu i dalje čvrsto drže u svom posedu. U 62. minuti jedan od napada Spartaka predvodila je Jelena Marenić po levom krilu. Sa ugla šesnaesterca Marenić se odlučuje na šut, a lopta završava u gornjem desnom uglu za 3:0. Zavesu na goleadu je spustila snalažljiva Tijana Filipović u 84. minuti. Iskoristivši nepažnju svojih čuvarki utrčava u šesnaesterac i u situaciji 1 na 1 Zvezdina golmanka nije imala šanse.

Igra Crvene zvezde je bila daleko od renomea koji pripada drugoplasiranoj ekipi. Prvi ozbiljniji napad i šut prema golu besposlene Milice Kostić dogodio se tek u 70. minuti, kada je Jovana Stojanović, šutirajući iskosa sa leve strane, pogodila spoljni deo mreže. Dva minuta kasnije prilika se ukazala kapitenki Katarini Đorđević, ali je njen šut bio neprecizan i lopta je preletela visoko iznad gola.