19 Nevena Marković 84'
    20 Anja Dišić
  • Nebojša Petrović

ŽFK Rad - ŽFK Spartak 0 : 10 (0:4)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Beograd, pomoćni teren sa veštačkom travom FK Rad. DATUM: 08.10.2017. od 15:30 časova. SUDIJA: Ana Minić (Niš). ASISTENTI: Aleksandra Stojanac i Ivana Jovanović. DELEGAT: Velimir Miljković (Niš). VREME: Oblačno bez padavina, vetrovito.

Goleada započeta het trikom

Nakon dužeg vremena i fudbalerke-rezervisti su dobile priliku da se nametnu stručnom štabu. Neke od njih su uspele da opravdaju ukazano poverenje. Golmanka Milica Kostić se po prvi put pojavila u ulozi kapitena. Milana Golubović postigla gol prvenac. Senzaciju na utakmici napravila je Brazilka Marcela Nascimento "Marcelinja" sa 6 postignutih golova i jednim atraktivnim potezom bez pogotka.

G

oleadu je u 4. minuti otvorila Marcela Nascimento. Snažan šut sa oko 15 metara, lopta pogađa prečku, a odbijenu loptu Marcela glavom šalje u mrežu. U 8. minuti Marcela šutira sa oko 20 metara i loptu zakucava u gornji desni ugao. Nakon prekršaja, na oko 20 metara od gola, Marcela iz slobodnog udarca postiže het trik. Lopta pored živog zida završava u donjem levom uglu. Pred kraj prvog poluvremena Marija Radojičić šalje poprečnu loptu u kazneni prostor Građevinarki, a Milana Golubović je u klizećem startu preusmerava u mrežu.

Drugo poluvreme nije donelo značajniju promenu. Fudbalerke Spartaka nastavljaju sa napadima, a golovi padaju serijski. Najjednostavnije rečeno, Golubice su bile prejake za Građevinarke. Najvrednije radilice u Spartakovom motoru bile su Marcela Nascimento i Marija Radojičić.

Marcela Nascimento Leandro (1988), u Brazilu poznatija kao "Marcelinha" u Spartak je došla iz slavnog "Santosa". O svojim utiscima sa utakmice kaže:

Osećam se odlično. Zadovoljna sam svojom igrom. Prvi put u karijeri sam na jednoj utakmici dala 6 golova. Svesna sam činjenice da smo igrali protiv ekipe koja je nova u ligi i da je njima potrebno vreme da se adaptiraju, ali bez obzira ko je naš protivnik ja se uvek trudim da igram najbolje što mogu i znam. Mislim da je današnja igra bila dobra sa naše strane.
• Atraktivan potez pred golom rivalske ekipe nije prošao
U Brazilu publika voli takve atraktivne poteze. (Smeje se) Svesna sam da je ta situacija bila jednostavna za postizanje gola, ali sam htela da probam dati atraktivan gol. Nije uspelo. Možda ću jednom uspeti da iznenadim protivničku ekipu.

• Marcela Nascimento (4’, 8’, 17’, 73’, 77’, 87’)