• 16 nema
  • 18 nema
  • Sandra Stefanović
ŽFK Požarevac - ŽFK Spartak 0 : 4 (0:2)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Požarevac, Gradski stadion. DATUM: 27.09.2017. od 12:00 časova. SUDIJA: Anđela Petrović (Beograd). ASISTENTI: Aleksandra Stojanac i Marijana Rajović. DELEGAT: Danijela Stojiljković-Savić. VREME: Oblačno bez padavina, vetrovito.

O

d prvog minuta Spartak preuzima inicijativu i vrši pritisak na gol domaće ekipe. U 7. minutu Nina Dorin započinje akciju na sredini terena, loptu prosleđuje ulevo do Marije Radojičić, a ona loptu nabacuje u šesnaesterac. Marcela Nascimento šutira iz blizine i lopta završava u mreži. Kapitenka Violeta Slović postiže drugi gol glavom na asistenciju Marcele.
Treći gol za Spartak postiže Marija Radojičić nakon lepog solo prodora i driblinga kroz zgusnutu odbranu Požarevca. Samo šest minuta kasnije Jelena Marenić se probija po levoj strani, ubacuje loptu u kazneni prostor, a Nina Dorin loptu sprovodi u mrežu.

Golmanka Požarevca, Sandra Milojević, je imala nekoliko odličnih intervencija kojima je sprečila da ova rutinska pobeda "golubica" ne bude ostvarena sa većim skorom.

Marija Radojičić, danas jedna od najkorisnijih igračica u ekipi Spartaka, je izjavila.
"Ekipa Požarevca je u prvim minutama pružila očekivano dobar otpor. Ali nakon što smo postigle prvi gol mi smo se razigrale i sve više smo stvarale šanse pred njihovim golom. Kasnije, u drugom poluvremenu, one su pale sa snagom, a mi smo i dalje ostale na visokom nivou. Igra nam je bila sjajna i mislim da je ova utakmica bila dobra uvertira za predstojeću utamicu sa Mašincem."