13 nema
    15 nema
  • Aleksandar Petrović

ŽFK Crvena zvezda - ŽFK Spartak 0 : 2 (0:1)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Beograd, Stadion FSB. DATUM: 22.09.2017. od 13:00 časova. SUDIJA: Ana Minić (Niš). ASISTENTI: Aleksandra Milojević i Aleksandra Stojanac. DELEGAT: Slavica Marjanović (Niš). VREME: Oblačno, slab vetar, temperatura 14°C.

U

prvoj minuti Mirela Tenkov vešto koristi grešku Spartakove odbrane i stvara odličnu priliku za postizanje gola, ali Milica Kostić izvanredno reaguje i spašava svoju mrežu. Da je preciznija šutala glavom i Katarina Đorđević je mogla postići gol u 26. minuti, kao i Marcela u 30. minuti kada je lopta pogodila stativu.
U 41. minuti Spartak izvodi lepu akciju. Nina Dorin nadomak kaznenog prostora prosleđuje loptu udesno do Simone Krstanoski, a ona loptu ubacuje u kazneni prostor do Marcele koja se vešto oslobađa čuvarki i pogađa mrežu.
Prvo poluvreme proteklo je u dominaciji gostujuće ekipe, ali ta dominacija je delovala prilično neuverljivo zbog mnoštva grešaka i malo izglednih šansi i još manje šuteva prema golu.

U drugom poluvremenu Spartakova igra je smislenija. I dalje ima veći posed lopte i kontrolu nad terenom, ali nedostaje dobra završnica. Lepu priliku u 65. minuti imala je Nina Dorin, na asistenciju Marcele, ali je lopta otišla pored stative. Lepu priliku je propustila i Tijana Filipović, samo minutu kasnije, ali i ona šalje loptu pored gola.
U 81. minuti brz kontranapad započinje Nina Dorin, odigrava dupli pas sa Marcelom i povratnu loptu smešta u mrežu kraj nemoćne golmanke.

Po završetku meča Sara Pavlović, jedna od korisnijih Spartakovih igračica je izjavila:
"Jedna izuzetno teška utakmica protiv ekipe koja nam je dobro poznata i koja nam ove sezone može biti veliki konkurent za prvo mesto. Mi smo malo slabije ušle u utakmicu, ali smo uspele da ispoštujemo svoje zadatke i da ostvarimo naš cilj. Danas je umor bio naš najteži protivnik. Dvanaest naših igračica je igralo za reprezentaciju i praktično smo bez odmora ušle u nastavak prvenstva."

Šef stručnog štaba Boris Arsić je, takođe, komentarisao:
Zvezda je igrala dobro i disciplinovano u fazi odbrane. Dobro su ušli u utakmicu. Na samom početku su imali dobru šansu, a i kasnije su u par situacija uspele da priprete. Ko zna u kom pravcu bi otišla utakmica da su postigli gol u prvoj minuti. Istakle su se Katarina Đorđević i Mirela Tenkov koja u kontinuitetu igra dobro i u svakom momentu zna biti opasna. Ostatak ekipe je bio kompaktan, disciplinovan i veoma motivisan. Vrlo dobro su stajale i pokušavale da sačekaju našu grešku i na tranziciju da postignu gol. Generalno, Zvezda je danas pružila dobar otpor. Primetna je promena načina igre u odnosu na prethodne sezone.