16 Dunja Mostarac
    17 Natalija Drobnjak
    18 Jelena Marenić 68'
ŽFK Spartak - ŽFK Vojvodina 4 : 0 (1:0)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, Gradski stadion. DATUM: 02.09.2017. od 16:30 časova. SUDIJA: Anđela Petrović (Beograd). ASISTENTI: Aleksandra Stojanac i Jelena Jovanović. DELEGAT: Duško Milanović (Beograd). VREME: Oblačno i prohladno. Drugo poluvreme kiša.

M

lade Novosađanke nisu mogle da izdrže stalne napade ne mnogo starije, ali zato mnogo iskusnije ekipe iz Subotice. Prva ozbiljna pretnja dogodila se u 7. minuti. Spartakova "crna pantera" Nina Dorin je snažno šutirala pod prečku, ali samo zahvaljujući izvanrednoj Tanji Đapić mreža je ostala netaknuta. U 23. minuti Golubice ponovo stavljaju Vošu na veliko iskušenje. Na njihovu sreću Miljana Ivanović se našla na pravom mestu i sa gol linije loptu izbacila glavom u polje.
U 31. minuti brzonoga Miljana Ivanović beži od svojih čuvarki i pravovremeno loptu prosleđuje do Isidore Gajdobranski, prilika je izvanredna, ali Isidorin šut je loš i lopta prolazi daleko od gola.

Stekao se utisak da su Golubice u prvom poluvremenu dozirale svoje napore taman koliko im je potrebno da konce igre zadrže u svojim rukama. Ipak, mora se istaći izvanredna borbenost mladih Vošinih igračica, njihovo dobro kretanje i pokrivanje terena, čime su uspevale da otklone ili amortizuju mnoge Spartakove pokušaje.

Spartak drugo poluvreme započinje znato brže i agresivnije. U 50. minuti igra se prenela u šesnaesterac Tanje Đapić, stvara se gužva, Vošina odbrana uspeva da blokira 2-3 šuta, ali Marcelinja pronalazi put i šalje loptu u Vošinu mrežu.
U 70. minuti dolazi do prekida igre zbog prekršaja, na oko 25-26 metara od Vošinog gola. Violeta Slović snažno šutira i postiže prelep gol "ubijajući pauka" u rašljama.
Samo dva minuta kasnije brzonoga Miljana Ivanović ponovo uspeva da pobegne od svojih čuvarki. Stigavši na 15-16 metara od gola, u situaciji 1 na 1 sa Milicom Kostić, odlučuje se na šut, ali lopta ide van okvira gola.
U 75. minuti iskusna Marija Radojičić sa oko 20 metara lobuje neopreznu Vošinu golmanku za 4:0.
U 80 minuti Adriana Delić osvaja prostor, loptu prosleđuje do Miljane Ivanović koja šutira prema golu iz neposredne blizine, ali se Milica Kostić istakla odličnom intervencijom.