• 17 nema
  • 18 nema
  • Ivanović Branislav
ŽFK Sloga Radnički - ŽFK Spartak 0 : 4 (0:1)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Beograd, SC FSB. DATUM: 06.09.2017. od 17:00 časova. SUDIJA: Ana Minić (Niš). ASISTENTI: Jasmina Zafirović i Danijela Stojanović. DELEGAT: Dušan Petković. VREME: Sunčano i prijatno za igru.

U

odloženoj utakmici iz 1. kola, fudbalerke Spartaka su upisale novu ubedljivu pobedu. Trener Boris Arsić je u prvoj postavi izveo igračice sa manjom minutažom jer se očekivala pasivnija igra domaćih igračica. U 30. minuti Marcela je primila loptu na oko 18-19 metara od gola Sloge. Jedna sekunda je bila dovoljna iskusnoj Brazilki da osmotri situaciju i nanišani gornji desni ugao u koji je smestila loptu za 0:1. Bio je ovo i najlepši gol na utakmici.

U drugom poluvremenu, u 69. minuti, gošće povisuju rezultat na 0:2. Nina Dorin se probila kroz odbranu Sloge i u situaciji 1 na 1 sa Gardijanovom, nesebično je prosledila loptu udesno do Jelene Marenić koja loptu šalje u nebranjenu mrežu. U 77. minuti usledio je brzi dupli pas između Nine Dorin i Marcele kroz odbranu Sloge, da bi Marcela ovaj efektan napad krunisala efektnim pogotkom za 0:3. Samo minutu kasnije, u 78. minuti, Nina Dorin oduzima loptu na sredini terena, uspeva da prevari svoje čuvarke i u situaciji 1 na 1 sa Gardijanovom, loptu po zemlji šalje u levi ugao za konačnih 0:4.

• 0:1 Marcela Nascimento, 30. minut
  • 0:2 Jelena Marenić, 69. minut
  • 0:3 Marcela Nascimento, 77. minut
  • 0:4 Nina Dorin Choigoue, 78 minut.