17 Agata Cvetanović
    22 Andrijana Pejčić
  • Perica Krstić
ŽFK Mašinac Trace PZP - ŽFK Spartak 1 : 4 (0:1)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Niš, stadion Delijski vis, gledalaca oko 400. DATUM: 14.05.2017. od 16:30 časova. SUDIJA: Jelena Cvetković (Leskovac). ASISTENTI: Jasmina Zafirović i Maja Milošević. DELEGAT: Duško Milanović (Beograd). VREME: Sunčano i prijatno za igru.

F

udbalerke Spartaka su u utakmicu ušle rasterećene imperativa pobede. Šampionsku titulu su praktično već osvojile, zahvaljujući marljivom prikupljanju bodova tokom cele sezone, pa su Golubice lepom i dopadljivom igrom mogle da demonstriraju svu lepotu ženskog fudbala za brojnu publiku na Delijskom visu.

Pomalo nervoznu i rastrzanu igru domaće ekipe umela je da kazni golom u 25. minutu Andrienne Mekuko, ali su domaće igračice uspele da do kraja prvog poluvremena odole stalnim napadima subotičkih Golubica.

U drugom poluvremenu Spartak igra lepršavije i maštovitije, a razigrana Tijana Filipović u 64. minutu povisuje rezultat na 0:2. Pet minuta kasnije kapitenka Violeta Slović iz slobodnog udarca pravim evro-golom postavlja rezultat na nedostižnih 0:3. Ali to nije bio kraj muke za ekipu Perice Krstića. Visprena Tijana Filipović 7 minuta kasnije na gomilu dodaje i četvrti gol.
Počasni pogodak domaće igračice postižu preko odlične Isidore Vučković u 81. minutu za konačnih 1:4.