13 Milana Golubović
    16 Dunja Mostarac
    14 nema
ŽFK Spartak - ŽFK Crvena zvezda 1 : 0 (0:0)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, Gradski stadion, gledalaca oko 700. DATUM: Subota 06. 05. 2017. od 19,30 časova. SUDIJA: Jelena Banjeglav (Bačka Topola). ASISTENTI: Svetlana Bilić i Bojana Šćepanović. DELEGAT: Dragan Isailović (Šabac). VREME: Oblačno bez padavina. 15.7°C. Pritisak: 1011.6 hPa

F

udbalerke Crvene zvezde započele su meč znatno agresivnije i angažovanije, pa su u prvih 15-20 minuta igru preselile na polovinu terena koji pripada domaćoj ekipi. Nekoliko Zvezdinih lepo smišljenih napada ostali su samo na pokušaju zahvaljujući odličnim odbranama Milice Kostić. Pritisak je malo popustio tek od 14. minuta kada je Marija Radojičić pobegla svojim čuvarkama i uputila prvi šut prema Zvezdinom golu. Od 20. minuta, pa do kraja prvog poluvremena, odnos snaga je manje-više bio ravnopravan uz blagu terensku prednost na Zvezdinoj strani.

Prelomni trenutak utakmice se dogodio u drugom poluvremenu, od 60. minuta, nakon ulaska u igru tamnopute Adrienne Mekuko. Njena agilnost i brzina stvarali su stalni pritisak na Zvezdinu odbranu, što je dalo više prostora za Mariju Radojičić i sve opasnije Spartakove napade po desnoj strani.
U 64. minuti Jovana Aranđelović pravi prekršaj, a Sara Pavlović izvodi slobodan udarac sa oko 18 metara iskosa sa desne strane i postiže majstorski pogodak za domaći tim.

Narednih pola sata, iako nije bilo promene rezultata, publika je mogla uživati u naizmeničnim napadima obe ekipe, pri čemu su Spartakovi bili za nijansu brojniji i opasniji.
Nakon utakmice Boris Arsić i Darko Stojanović su održali konferenciju za štampu pri čemu su oba trenera istakla odličnu i požrtvovanu igru kako svoje tako i protivničke ekipe i čestitali na fer i korektnoj igri.

Predsednik ŽFK Spartak Zoran Arsić se zahvalio lokalnoj samoupravi i JKP Stadion što su ženskom fudbalskom klubu ukazali čast da otvori sezonu odigravanja utakmica u noćnom terminu. "Ovo je bio konkretan doprinos afirmaciji i popularizaciji ženskog fudbala. Drago mi je što su mediji propratili ovaj sportski događaj, a posebno se zahvaljujem publici koja je u velikom broju došla na stadion."