16 nema
    17 nema
  • Nedeljko Čolić
ŽFK Sloga Radnički - ŽFK Spartak 0 : 6 (0 : 2)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Beograd, stadion Ada Ciganlija. DATUM: 23. 04. 2017. od 14:00 časova. SUDIJA: Tamara Petrić (Čačak). ASISTENTI: Aleksandra Milojević i Marijana Tanović. DELEGAT: Dragan Isailović (Šabac).

U

drugom kolu plej-ofa Spartak je ostvario ubedljivu i zasluženu pobedu nad zemuskom Slogom Radnički. Šampionke su u utakmicu ušle silno motivisane sa željom da osvoje sva tri boda i budu bliže odbrani šampionke titule.

Utakmica se igrala na polovini domaće ekipe. Spartak je ređao prilike ispred gola Gardijanove koja je u nekoliko situacija sačuvala mrežu Sloge. Najspretnije kod Golubica u prvom poluvremenu su bile Marcela Nascimento i Radojičićeva koje su postigle golove uz sjajne asistenicije Sare Pavlović i Tijane Matić.
U drugom poluvremenu Brazilka Marcela Nascimento svojim drugim golom na utakmici je povisila rezultat na 0:3. Talentovana Tijana Filipović je bila ubedljiva dva puta pred golom Sloge i povisila prednost na 0:5, golovima u 75 i 87 minutu. Tačku na ubedljivu pobedu stavila je Marenićeva svojim golom u 90 minutu. Šef stručnog štaba Boris Arsić je dao šansu svim rezervistima u drugom poluvremenu. Nakon ove pobede, ŽFK Spartak je četiri kola pre kraja prvenstva na korak do odbrane titule šampiona Srbije.

• 1:0 Marcela Nascimento u 20. minuti
  • 2:0 Marija Radojičić u 26. minuti
  • 3:0 Marcela Nascimento u 61. minuti
  • 4:0 Tijana Filipović u 75. minuti
  • 5:0 Tijana Filipović u 87. minuti
  • 6:0 Jelena Marenić u 90. minuti