14 Eli Jakovska
    16 Dunja Mostarac
    18 Jelena Marenić 86'
ŽFK Spartak - ŽFK Crvena zvezda 5 : 3 (3:2)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, Gradski stadion. DATUM: 12.11.2016. od 13:00 časova. SUDIJA: Marina Višnjić (Kragujevac). ASISTENTI: Miljana Nikolić i Ivana Nešković. DELEGAT: Dragoljub Obradović (Kragujevac). VREME: kiša, hladno, 5.2°C, vetar 5.1 m/s, vlažnost: 92%, pritisak: 1011.3 hPa.

Derbi za infarkt

Težak teren i kiša nisu pokvarili odličnu igru. Naizmenično padali i kiša i golovi. Dosuđena su čak dva penala. Sreća je bila na strani Spartaka.

P

rvi napad, u prvoj minuti, predvodi Allegra Poljak po desnoj strani i u pogodnom momentu loptu ubacuje u peterac, ali je Tijana Matić bila prekratka i lopta kraj njene noge odlazi u gol-aut. U 5. minutu Milica Kostić loše ispucava loptu, Spartakova odbrana se nije najbolje snašla, a Katarina Đorđević elegantnim lob udarcem dovodi Crvenu zvezdu do prednosti. Na tribinama tajac i neverica među domaćim navijačima. Dva minuta kasnije Shu-o Tseng prolazi po desnoj strani i ubacuje loptu do visprene Tijane Filipović koja pogađa mrežu i poravnava rezultat na 1:1.

Još se nije stišala razdraganost domaće publike, a Crvena zvezda napada. Usledio je šut prema golu, a lopta napucava Alexandru Quincey u ruku. Sudija Marina Višnjić pokazuje na belu tačku i, po subjektivnom mišljenju vašeg izveštača, prestrogo Kvinsijevoj pride dodeljuje i žuti karton. Kapitenka Milica Mijatović je neumoljiva sa bele tačke i Zvezda vodi sa 2:1.

Teče 20. minut. Sara Pavlović za Spartak izvodi korner sa desne strane. Golmanka Marina Petković je najviša u skoku, ali joj lopta ispada iz ruku. Allegra Poljak munjevito reaguje, lopta je u mreži i novo izjednačenje 2:2. Nakon izjednačenja igra se uz naizmenične napade, manje-više, seli na sredinu terena. Bliži se kraj prvog poluvremena, već je 42. minut. Allegra Poljak i Tijana Filipović duplim pasom ulaze u Zvezdin kazneni prostor, a akciju završava Allegra nakon "lažnjaka" šaljući loptu u mrežu iza leđa Marine Petković za 3:2.

Drama u završnici

Pljusak na početku drugog poluvremena dodatno je "počastio" promrzle igračice kojima je ionako bilo teško da kontrolišu loptu i drže ravnotežu na raskvašenom terenu, ali igra nije gubila na žustrini. U 64. minuti Zvezda je u novom napadu. Katarina Đorđević se probila kroz neuspelu ofsajd zamku i šutira po zemlji. Novo izjednačenje 3:3. Igra se nastavlja u žestokom tempu, a fudbalerke Crvene zvezde, čini mi se, preuzimaju kontrolu nad igrom i sve češće su na polovini Spartaka. U dva navrata Zvezda nije iskoristila "zicere" i samo sreća je spasila mrežu Milice Kostić dok je lopta "prošetala" paralelno uz gol-liniju. Srećom, kasnile su one koje su trebale da je skrenu. Bližio se završetak utakmice i sve je više izgledalo da će se utakmica završiti miroljubivom podelom bodova.

Od teškog i raskvašenog terena umorne Zvezdine igračice su smanjile žestinu svojih napada, kao da su bile zadovoljne očekivanom podelom bodova, i upravo taj momenat koristi Boris Arsić da sa klupe uvede dve odmorne igračice, Adrienne Mekuko i Jelenu Marenić. Na kraju će se pokazati da je to bio ključni trenutak za krajnji ishod meča. Mekuko po desnoj i Marenićeva po levoj strani pokušavaju da priprete Zvezdinom golu. U 87. minutu Mekuko uspeva da se probije po desnoj strani i prosledi loptu do Tijane Filipović koja iz teške pozicije postiže gol i dovodi Spartak u vođstvo od 4:3.

Bio je to veliki šok za gostujuću ekipu, ali i prilika za veliku razdraganost domaćih navijača koji su se pomirili sa nerešenim ishodom. Još uvek traje euforija na tribinama, a Spartak je u napadu preko Simone Krstanoski. Neočekivano ona biva oborena na ulasku u šesnaesterac. Sudija Marina Višnjić je ponovo neumoljiva i pokazuje na belu tačku, a kapitenka "Plavih Golubica", Violeta Slović, je siguran egzekutor za konačnih 5:3.

U ekipi Spartaka danas su se svojom igrom i zalaganjem posebno istakle Tijana Filipović, Allegra Poljak i Shu-o Tseng.

• Allegra Poljak

Današnjom pobedom "Plave golubice" su odbranile titulu jesenjeg prvaka u Super ligi Srbije za dame sa stoprocentnim učinkom.
Sledeće 13. kolo Golubice će gostovati u Novom Sadu ekipi Vojvodine.