17 nema
    18 nema
  • Stojan Jovanović
ŽFK Požarevac - ŽFK Spartak 0 : 7 (0:5)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Požarevac, Gradski stadion. DATUM: 06. 11. 2016, od 13:30 časova. SUDIJA: Sandra Trajković (Smederevo). ASISTENTI: Maja Milošević i Tatijana Murašković. DELEGAT: Mileta Dimitrijević (Jagodina). VREME: Vetrovito.

S

a približavanjem završetka prvog dela takmičarske sezone, sve je izvesnije koje će ekipe na proleće igrati u plej-ofu, a koje u plej-autu. Iz tog razloga utakmica protiv Požarevljanki nije imala veći takmičarski značaj za Subotičanke, pa se Boris Arsić odlučio da na teren izvede igračice sa manjom minutažom.

Golubice su došle do ubedljive pobede uz mnoštvo lepih akcija i lepih golova, a goleada je otvorena već u četvrtoj minuti zahvaljujući neopreznosti odbrane i autogolu Tanje Ilić. I pored primljenog gola Požarevljanke nisu poklekle i hrabro su se držale sve do dvadesetog minuta, a onda je njihova odbrana kapitulirala pod snažnim naletima razigranih Golubica. Tamnoputa Adrienne Mekuko upisala se u listu strelaca u 20. minutu, a nakon nje se bezmalo na svakih 5-6 minuta tresla mreža iza leđa Isidore Sekulić, golmanke Požarevca.

U drugom poluvremenu šampionke su znalački dozirale svoju igru, taman koliko je bilo potrebno za osvajanje 3 boda, kako bi sačuvale snaga za derbi utakmicu u narednom kolu protiv Crvene zvezde. Ipak, i pored mirnijeg toka igre, golmanki Požarevca nije bilo lako na golu. Po dva puta su se zadrmale i stative i prečka. Epitet najbolje igračice danas je ponela Sara Pavlović zbog izvanredne kontrole igre na sredini terena.

Gostoprimstvo domaćina i organizacija utakmice su, kao i uvek do sada, bili na visokom nivou.