19 Sandra Savić 70'
    20 Agata Cvetanović
  • Perica Krstić
ŽFK Mašinac Trace PZP - ŽFK Spartak 0 : 1 (0:1)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Niš, stadion Delijski vis. Gledalaca oko 150. DATUM: 09. 10. 2016. od 15:30 časova. SUDIJA: Tijana Radisavljević (Kuršumlija). ASISTENTI: Jasmina Zafirović i Marija Đoković. DELEGAT: Vanja Stojanović (Prokuplje). VREME: Oblačno i prohladno. Drugo poluvreme kiša.

A

ko bi se današnja utakmica ocenjivala prema propuštenim šansama, onda se može zaključiti da su fudbalerke Spartaka podbacile i izneverile očekivanja. Ali nije bilo tako. Golubice iz kola u kolo igraju sve bolje i sigurnije, a danas su na "Delijskom visu" demonstrirale prave majstorije, izvanrednu timsku igru i uigranost. Ipak, lopta nije htela u mrežu domaćina.

Iako je Spartak pogotkom Jelene Marenić već u 11. minuti obezbedio vođstvo, odlična odbrana Mašinca se nije predavala. Nizale su Golubice bezbrojne šanse, imale su 3 zicera, pogođenu stativu, izlazile dva puta 1 na 1, ali nijednu priliku nisu iskoristile. Valjda ih je sustigao umor od nepotrebno nametnutog "presinga", a možda su malo pripomogle i sudije poništavajući dva gola zbog "ofsajda".

Jelena Marenić je postigla gol iz prelepe akcije izvedene u režiji Allegre Poljak koja se probila po desnoj strani, ušla u šesnaesterac i kada su svi pomislili da će pucati na gol, ona je napravila povratni pas ka Marenićki koja je bila siguran egzekutor.

Pohvale za igru zaslužuje kompletna ekipa, a istakle su se Jelena Marenić, Simona Krstanoska i Tijana Filipović.

• Jelena Marenić u 11. minuti
NAJISTAKNUTIJA IGRAČICA:
  • Jelena Marenić

U 7. kolu nije bilo rezultatskih iznenađenja. Crvena zvezda je savladala Obilić 0:1, Požarevac je izgubio od Sloge 2:3, dok su Vojvodina i Napredak podelili bodove u utakmici bez golova.

Nastavljajući seriju nametnutih "presing" utakmica na svaka 3 dana, Golubice će u sredu 12. oktobra u Beogradu gostovati Crvenoj zvezdi.