• 16 Dunja Mostarac
  • 18 Jelena Marenić 86'
ŽFK Spartak - ŽFK Vojvodina 2 : 0 (1:0)

Tijana Filipović, neuhvatljiva za Vošinu odbranu

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, Gradski stadion. DATUM: 03. 10. 2016. od 11:00 časova. SUDIJA: Anđela Ugljevarić (Beograd). ASISTENTI: Jelena Jovanović i Katarina Krasić. DELEGAT: Nedeljko Radović (Novi Sad). VREME: Promenljivo oblačno, bez padavina, temperatura 17.9°C.

Šampionke protiv Voše rutinski do 3 nova boda

U taktičkom smislu prikazana je lepa i dinamična utakmica, ali subotička publika navikla na "kišu golova" ovoga puta nije imala previše prilika da uživa u njihovoj brojnosti.

O

d samog početka utakmice fudbalerke Spartaka imaju veći posed lopte, stalno napadaju, ali im nedostaje kvalitetna završnica. Vošine fudbalerke igraju disciplinovano, dobro pokrivaju teren, a stekao se utisak da nemaju ambicije da ozbiljnije atakuju prema golu Plavih golubica. Čekale su svoju priliku iz brze kontre ili prekida.
Golubice do vodećeg gola stižu u 17. minuti. Tijana Filipović je u kazneni prostor uputila dugu loptu na koju je Shu-o Tseng požrtvovano uklizala i smestila je u mrežu. Dvadeset minuta kasnije Tijana Filipović je ponovo u glavnoj ulozi. Sa oko 20 metara je šutirala, ali je lopta udarila u prečku. Tri minuta kasnije Alegra Poljak se probila po desnoj strani, ubacila loptu iznad Vošine golmanke, ali je Tijana Matić glavom slabo zahvatila loptu koja odlazi van okvira nebranjenog gola.

Na početku drugog poluvremena Vojvodina kreće u žestok napad, ali ih visprena Tijana Filipović brzo primiruje golom koji je postigla u 47. minuti. Imale su i fudbalerke Vojvodine dve zanimljive prilike u drugom poluvremenu. Prvu Ivana Trbojević u 54. minuti, ali njen udarac glavom loptu šalje van okvira gola. Drugu priliku je u 70. minuti imala Adriana Delić, a njen pokušaj je blagovremeno predupredila Milica Kostić, Spartakova čuvarka mreže.
Najviše uzbuđenja priredila je Sara Pavlović u 76. minuti, šutom sa oko 22 metra pod prečku, ali je Tanja Đapić vrhovima prstiju uspela da je od prečke izbije u korner.

Spartakove fudbalerke su kao tim igrale kompaktno i nezahvalno je istaći samo jednu igračicu. Lep utisak su ostavile: Shu-o Tseng, Tijana Filipović, Sara Pavlović, Cristina Lopes i Violeta Slović.
U timu Vojvodine najbolji utisak je ostavila golmanka Tanja Đapić.

• 1:0 - Shu-o Tseng, 17. minut
  • 2:0 - Tijana Filipović, 47. minut