17 Bojana Jevtić
    18 nema
  • Dragan Rađen
ŽFK Sloga Radnički - ŽFK Spartak 0 : 1 (0:0)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Beograd, SC FSB Ada (Ciganlija). DATUM: 06. 10. 2016. od 16:00 časova. Gledalaca oko 100. SUDIJA: Jelena Banjeglav (Bačka Topola). ASISTENTI: Svetlana Bilić i Ivana Jovanović. DELEGAT: Dragan Isailović (Šabac). VREME: Sunčano, ali prohladno.

Šampionke ubedljivom igrom do 3 boda

Utakmica između Sloge i Spartaka, zaostala iz 3. kola, u potpunosti je opravdala epitet derbija. Iskustvo šampionki je bilo presudno, pa su potpuno zasluženo uzele sva 3 boda.

J

oš pre početka utakmice se znalo da će impozantan broj kvalitetnih fudbalerki iz oba tima garantovati tešku, neizvesnu i dinamičnu utakmicu. Plave golubice su dobro započele meč, držale su loptu u svom posedu i diktirale tempo u visokom ritmu. Bilo je šansi na obe strane i nekoliko izglednih prilika koje nisu realizovane, a gošće su u prvom poluvremenu uspele i da zadrmaju prečku iznad glave odlične Ljiljane Gardijan.

Na početku drugog poluvremena Shu-o Tseng se sjano probila po desnoj strani, u veleslalom stilu je nanizala nekoliko Sloginih igračica, a onda je kvalitetnim centaršutom uposlila Tijanu Matić, koja je bila na drugoj stativi, i loptu glavom smestila u duži ugao kraj nemoćne čuvarke mreže.
Nakon vodećeg gola Golubice su još jače nastavile da pritiskaju na gol domaće ekipe, nizale su šansu za šansom, ali je izostala njihova korisna realizacija. Deo "zasluge" za propuštene prilike pripada i sudiji Jeleni Banjeglav koja nije imala ravnopravan kriterijum suđenja, pa je između ostalog kapitenku Violetu Slović "počastila" crvenim kartonom.

Plave golubice su igrale kompaktno, timski, a epitet najistaknutije igračice pripao je Shu-o Tseng.

STRELAC:
  • Tijana Matić u 47. minutu
NAJISTAKNUTIJA IGRAČICA:
  • Shu-o Tseng

Fudbalerke Spartaka nastavljaju sa serijom teških mečeva na svaka 3 dana. Već u nedelju 9. oktobra, u okviru 7. kola, gostuju ekipi Mašinac PZP Trace na Delijskom visu. Utakmica počinje u 15,30 časova.