• 16 Dunja Mostarac 87'
  • 17 Tijana Matić 68'
  • 18 Jelena Marenić 76'
ŽFK Spartak - ŽFK Obilić 7 : 1 (4:0)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, Gradski stadion, gledalaca oko 100. DATUM: 07.09.2016. od 17:00 h. SUDIJA: Jelena Banjeglav (Bačka Topola). ASISTENTI: Zorica Ilić i Mirela Malešević. DELEGAT: Miodrag Grdinić. VREME: sunčano i toplo.

O

d početka utakmice fudbalerke Spartaka češće imaju loptu u svom posedu, imaju veću inicijativu, a svoju blagu terensku dominaciju krunišu pogotkom Tijane Filipović u 17. minutu. Nakon vodećeg gola "Golubice" još snažnije pritiskaju na gol Obilića i prvo poluvreme završavaju sa 4 gola prednosti.

U drugom poluvremenu odnos snaga je drugačiji. Fudbalerke Obilića igraju znatno angažovanije, imaju nekoliko lepih pokušaja da ugroze gol domaće ekipe, ali im nedostaje konkretna završnica za šta je glavni "krivac" odlična Spartakova odbrana predvođena kapitenkom Violetom Slović. Obilić u 63. minutu uspeva da svoju blagu terensku nadmoć kruniše golom preko Priscile Okyere i smanjuje rezultat na 4:1. Okyere je sa oko 20 metara, iskosa sa desne strane, snažno šutirala i postigla najlepši gol na današnjoj utakmici.

Od 70 minuta Spartak ponovo preuzima dominaciju na terenu, a od 75. minuta kada gošće ostaju sa 10 igračica, zbog crvenog kartona Fatime Alhassan, "Golubice" stvaraju nekoliko izglednih prilika od kojih su tri uspele da realizuju za konačnih 7:1.
Ovom pobedom Spartak je preuzeo vrh tabele.