19 Čik Miljana
    20 Šujić Una
  • Renato Pirša
Spartak DOO - ŽFK Rad 0 : 1 (0:0)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, teren sa veštačkom travom. DATUM: 14.09.2019. od 16:30 h. SUDIJA: Mitrović Minja (Sremska Mitrovica). ASISTENTI: Hernaus Andrea i Mijailović Andrea. DELEGAT: Ilić Goran (Knićanin). VREME: vedro i prijatno za igru.

P

rvo poluvreme je proteklo u dosadnoj i nemaštovitoj igri obe ekipe. Igralo se uglavnom na sredini terena, bez ijedne izgrađene akcije i šuta u okvir gola. Pasovi i šutevi su bili neprecizni, a lopta se kretala nepredvidivom i samo njoj znanom putanjom.

Drugo poluvreme Radovke su započele nešto agresivnijom i smislenijom igrom. Do gola prednosti gošće su stigle potpuno zasluženo, ali uz pomoć nesnalažljivih domaćih igračica, u gužvi koja se stvorila ispred gola.

Fudbalerke Rada zaslužuju čestitke na fer i korektnoj igri, kao i na osvajanju sva tri boda.

Igra koju su fudbalerke Spartak DOO demonstrirale u prva dva kola, pokazala je tanku tehničku i taktičku obučenost, nedovoljnu za seniorski rang takmičenja. Uz nedostatak iskustva, kondicije i uz nepotrebno "soliranje", unapred su same sebe predodredile za poraze. Ali cilj Spartaka nije pobeda, niti prvo mesto, već pravilna obuka, pravilno shvatanje timske igre i svoga mesta i uloge u timu. Krajnji cilj je selektiranje budućih kandidatkinja za popunu upražnjenih mesta za najviši takmičarski rang.