13 Zorana Abraham
    16 Goya Tcheury
    19 Anđela Kričak 85'
ŽFK Spartak - ŽNK Osijek 2 : 0 (0:0)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, Gradski stadion. DATUM: 16.07.2018. od 18:00 h. SUDIJA: Nenad Vukanović (Subotica). ASISTENTI: Boris Vukanović i Miroslav Kantor. VREME: Toplo i sunčano..

G

olubice su uspešno položile prvi kontrolni test u sklopu priprema za predstojeće kvalifikacije Lige šampiona. Sa istim ciljem, a na suprotnoj strani terena, nastupile su šampionke Hrvatske u nešto izmenjenom i podmlađenom sastavu.
Pre nepunih mesec dana, ovde u Subotici, u kadetskoj selekciji su nastupile Nensi Adamović, Katarina Pranješ i Ena Pernar, a dobra igra ih je preporučila i uvrstila u seniorski tim.

I pored brojnih izmena, što je logično za kontrolnu utakmicu, igra je bila zanimljiva i dinamična. Prvu ozbiljnu priliku za postizanje gola imala je u 16. minutu Ivana Maltašić, ali je lopta pogodila prečku. Petnaest minuta kasnije prečku pogađa kapitenka "golubica" Violeta Slović.

U 51. minutu Marija Ilić izvodi slobodan udarac, a u gužvi pred golom Osijeka lopta pogađa odbrambenu igračicu i završava u sopstvenoj mreži. Drugi pogodak postiže Violeta Slović nakon lepo ubačene lopte od strane Marije Ilić. U 85. minutu Lorena Balić je snažno šutirala ali je Spartakova golmanka uspela da lopti promeni pravac, te se odbila od prečku.

• Kristina Nevrkla , 51. minut (autogol)