21 Katarina Pranješ
    4 Monika Čavić
  • Dejan Berger
ŽNK Osijek - ŽFK Spartak 3 : 1 (1:0)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Osijek, Akademija "Krpan & Babić". DATUM: 18.02.2018. od 15:00 časova. SUDIJA: Ivana Martinčić. ASISTENTI: Maja Petrović i Gordana Fiškuš. VREME: Oblačno

N

a revanš utakmicu sa Osijekom, Boris Arsić je izveo znatno oslabljeni sastav "golubica". Trenerski tandem rivalskog tima, Dejan Berger i Branko Perković, takođe su bili daleko od svog najjačeg izdanja. Reprezentativke Martina Šalek i Maja Joščak, još nedovoljno oporavljene, nisu bile čak ni uvrštene u spisak domaćih igračica.

Početak utakmice nije obećavao povoljan ishod. Sporost i bezidejnost Spartakove igre iskoristila je Ivana Maltašić presekavši jedan povratni pas. Sa ivice šesnaesterca lansirala je neuhvatljivu loptu u gornji desni ugao. Osijek je poveo sa 1:0.

Nadu da će drugo poluvreme doneti neku promenu ubrzo je raspršila Mateja Andrlić, koja je bila najspretnija u gužvi ispred Spartakovog gola nakon izvedenog kornera. Sedam minuta kasnije rezultat je smanjen na 2:1. Tijana Filipović šalje povratnu loptu do Tijane Matić koja u punom trku sa oko 10-12 metara zakucava loptu u mrežu Osijeka. Tačku na rezultat stavila je Lorena Balić, nakon odlične asistencije Ivane Bojčić. Snažna reprezentativka Hrvatske, Lorena Balić, se brzim trkom probila ispred Spartakove odbrane, nakon čega je Milici Kostić preostalo jedino da loptu izvadi iz sopstvene mreže.

Sa ovom utakmicom "golubice" su iscrpile spisak ugovorenih prijateljskih utakmica sa međunarodnim predznakom. Članicama reprezentativnih selekcija uskoro slede pozivi za utakmice reprezentacija, a stručnom štabu dovoljno vremena da analizira učinke pripremnih utakmica.

• 1 : 0 Ivana Maltašić u 10'
  • 2 : 0 Mateja Andrić u 49'
  • 2 : 1 Tijana Matić u 56'
  • 3 : 1 Lorena Balić u 74'