20 Krisztina Ujvari 60'
  • Sandor Forizs

Olivera Marković

DVTK Miskolc - ŽFK Spartak 1 : 0 (0:0)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Budimpešta, "Vilmos Endre" Sportcentrum. DATUM: 14. 02. 2018. od 14:00 časova. VREME: Oblačno, hladno

Po teškom terenu, u uzvratnoj utakmici sa DVTK, svakoj ekipi je pripalo po jedno poluvreme. U prvom su bile bolje fudbalerke DVTK, dok su u drugom dominirale "Golubice".

M

ađarice su utakmicu započele u brzom ritmu, agresivno, pa se veći deo prvog poluvremena odigravao na sredini terena ili na polovini koja pripada Spartaku. Ozbiljnih prilika za postizanje gola nije imala nijedna od ekipa.

U drugom poluvremenu pao je ritam igre, pa su "golubice" preuzele inicijativu. Stvorene su dve veoma lepe prilike koje su propale zbog klizavog terena. U završnici utakmice Olivera Marković je uspela da pobegne svojim čuvarkama i u situaciji 1 na 1 Spartakova golmanka nije imala šanse protiv izvanredne Markovićeve.

Nakon utakmice Boris Arsić je izjavio:
Mogu biti zadovoljan današnjom utakmicom koja je odigrana po veoma teškom terenu i sa vrlo dobrim protivnikom.
Odigrali smo utakmicu u dobrom ritmu, imali smo nekoliko šansi koje nismo iskoristili. Takođe, treba reći da danas nisu igrale Nina Dorin i Marija Radojičić dok je Milica Kostić morala da napusti igru zbog povrede.
Ono što je nama bio cilj to smo ispunili, pre svega mislim na taktičke, tehničke i fizičke elemente, dok je rezultat bio u drugom planu.