16 Dunja Mostarac
    19 Natalija Drobnjak 85'

Natalija Drobnjak

ŽFK Spartak - ŽNK Osijek 2 : 0 (2:0)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, pomoćni teren sa veštačkom travom. DATUM: 11.02.2018. od 13:00 h. SUDIJA: Ljubiša Brenji (Subotica). ASISTENTI: Vanja Filipović i Nikola Rogović. VREME: Oblačno bez padavina, prohladno.

T

reću pripremnu utakmicu s međunarodnim predznakom subotičke "golubice" su odigrale sa popularnim osiječkim "zečicama".

Prvu izglednu priliku imale su gošće u 15 minuti. Mateja Andrlić je glavom šutirala, ali je lopta otišla van okvira gola. U 19 minuti Marija Radojičić je sa oko 20 metara poslala loptu pod prečku iznad neoprezne Mie Pirić za 1:0. U 26. minuti Lorena Balić šalje preciznu dijagonalu do Ivane Bojčić, ali je ona loptu loše zahvatila i Milica Kostić je lako zaustavlja. U 31. minuti Aimee Phillips ubacuje loptu u peterac, a Nina Dorin je rutinski sprovela u mrežu.

U drugom poluvremenu obe ekipe su igrale brže i dinamičnije, ali je rezultat ostao nepromenjen. Obe ekipe su imale nekoliko neiskorištenih zicera. U 77. minuti Anđela Frajtović je idealnim pasom uposlila Ninu Dorin, ali Mia Pirić je odlično reagovala. Deset minuta kasnije Ivana Bojčić prosleđuje loptu do Ene Pernar koja je u lepoj prilici, odlično šutira, ali je lopta završila u korneru.

Mlada Spartakova fudbalerka Natalija Drobnjak dobila je priliku za svoj debitantski nastup.

Revanš će se odigrati za 7 dana u Osijeku.