13 Anđela Kričak 46'
    14 Marina Bradić
    19 Natalija Drobnjak
ŽFK Spartak - DVTK Miskolc 2 : 1 (1:0)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, pomoćni teren sa veštačkom travom. DATUM: 07. 02. 2018. od 13:00 časova. SUDIJA: Danilo Nikolić (Lovćenac). ASISTENTI: Dušan Rajković i Bojan Laluja. VREME: Vetrovito, promenljivo oblačno sa dužim sunčanim intervalima.

Veoma dopadljiva i dinamična utakmica, sa dosta lepih prilika na obe strane, puna iznenađenja i obrta u kojoj su gošće pobrale aplauze i velike simpatije nepristrasne subotičke publike.

M

ađarice su od prvog sudijskog zvižduka krenule agresivno. Već u 15' minuti su bile u prilici da postignu vodeći gol preko izvanredna Gabrielle Veldman, ali je lopta pogodila prečku. Fudbalerke Spartaka istog momenta uzvraćaju kontranapadom. Clare Murphy prosleđuje loptu do Marije Radojičić koja odlično šutira, ali još bolja intervencija i golmanka Linda Varga spasava svoju mrežu. U 18. minuti Fanni Vachtler se probija po levoj strani, šalje paralelu do Antonie Andre, ali Milica Kostić fenomenalno reaguje.
Prvi gol Spartak postiže u 29. minuti. Marija Radojičić u kazneni prostor ubacuje loptu koju Aimee Phillips glavom sprovodi u mrežu DVTK.

U drugom poluvremenu fudbalerke DVTK su nastavile sa ofanzivnom igrom. Samo dva minuta nakon početka drugog nastavka Kinga Boroš snažno šutira iskosa sa leve strane, a Spartakova golmanka krajnjim naporom loptu izbacuje u korner.
Izjednačujući pogodak je pao u 54. minuti. Fudbalerka DVTK izvodi korner, a u gužvi koja se stvorila pred golom domaće ekipe Sara Pavlović je loše reagovala i loptu smestila u sopstvenu mrežu.
Na 2:1 rezultat je povisila Clare Murphy u 81. minuti kada je neočekivano sa oko 20 metara šutirala i poslala loptu u dalji ugao. Pet minuta kasnije DVTK uzvraća napad preko izvanredne Olivere Marković, bivše Spartakove igračice, koja je uspela da se probije po desnoj strani i pošalje loptu do Krisztine Kerekes, ali je odlično intervencija Milice Kostić sprečila promenu rezultata.